У Києві масово публікують фейкові оголошення про оренду неіснуючого житла

Автор: Марченко Любов

Вартість оренди житла, попри війну, зростає у багатьох містах. На сьогодні Київ – не найдорожче місто за вартістю оренди. Однак у столиці винайняти квартиру найважче, тому що майже половина усіх оголошень про оренду – фейкові.

У Києві масово публікують фейкові оголошення про оренду неіснуючого житла - today.ua

Такою інформацією поділилась президентка Асоціації фахівців з нерухомості України Олена Гайдамаха.

Сьогодні в Україні є три найдорожчих міста за вартістю оренди житла: Ужгород, Львів і Київ. Причому місця розташувалися саме у такій послідовності. Пальму першості за вартістю винайму житла нині посідає Ужгород. Там вартість оренди однокімнатної квартири становить у середньому 200 доларів США.

Щоправда, є квартири нового планування, які коштують набагато дорожче. Житла для винайму тут вистачає. Адже нині Ужгород посідає перше місце в Україні за темпами житлового будівництва. У цьому місті дуже багато новобудов.

Популярні зараз

Стилісти назвали головний колір осені 2024 року: як створити модний образ на кожен день

У Раді зробили заяву щодо демобілізації у ЗСУ: “Люди не розуміють, чого чекати“

Військовий збір зросте втричі: Верховна Рада підтримала законопроєкт про підвищення податків

Окупанти мечем вбили українського військовополоненого, – Лубінець

Що стосується Києва, то зараз у столиці будують небагато нового житла, і зазвичай власники просять за нього немалу ціну. Орієнтуватись за оголошеннями потенційним квартиронаймачам не варто. Майже половина з них – фейкові, визнає Олена Гайдамаха.

У Києві масово публікують фейкові оголошення про оренду неіснуючого житла

Експертка пояснила, навіщо рієлтори публікують фейкові оголошення. Зазвичай у таких оголошення вказана трішки нижча ціна і трішки кращі умови, ніж є насправді. У такий спосіб рієлтори приваблюють потенційних клієнтів.  

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"40% і більше оголошень, які розміщені на різноманітних порталах, — фейкові. Це неіснуючі обʼєкти, по яких працює ріелторський ринок. Для того, щоб упіймати клієнта, щоб він зателефонував і йому сказали „вибачте, цієї квартири немає, але є трішки більша або трішки дорожча, в іншому районі“, — роз'яснила  рієлторську кухню фахівчиня.

Нагадаємо, в Україні з'явиться соціальна оренда житла для малозабезпечених громадян. Ціни при такій оренді будуть значно нижчими за ринкові.