Учені та інженери в Китаї створили безпілотник, який у повітрі розділяється на шість менших БПЛА. Кожен із цих шести малих безпілотників здатний виконувати свою місію. Розробники кажуть, що їхній витвір здатний змінити хід війни.
Розробили і випробували новий апарат у Нанкінському університеті аеронавтики та астронавтики, повідомляє Укрінформ.
Зовні такий беспілотник мало чим відрізняється від звичайних квадрокоптерів, які використовують у побуті. Однак у повітрі, підлетівши до локації, яка йому визначена як місце дії, він розділяється на кілька самостійних дронів (від 2 до 6).
Кожен із цих дронів має одну лопать для польоту, може рухатись у повітрі, маневрувати і зависати над ціллю. Усі дрони обмінюються інформацією між собою для узгодження дій і цілей. Причому у них може бути різна програма, вони можуть бути призначені для управління, розвідки, стеження або атаки.
Завдяки об'єднанню кількох дронів в один, китайським інженерам вдалося добитись більшої швидкості польоту, ніж у інших БПЛА.
Китайці кажуть, що ідею для створення таких БПЛА їм підказало кленове насіння, яке здатне завдяки своїм крильцям, та обертанню навколо насінини, переміщатись на дуже великі відстані.
Китайські розробники стверджують, що аналогів їхньому дітищу немає у світі, і такі БПЛА здатні кардинально змінити ситуацію на полі бою та навіть змінити хід війни. Адже коли цілий рій безпілотників з'являється на радарах, то засобам ПВО противника стає важко реагувати на таку кількість цілей.
Та коли вони ще й починають розділятись у повітрі, і їх стає в рази більше, то засобі ПВО зовсім втрачають орієнтири, і не знають, на що реагувати у першу чергу. Крім того, це матиме неабиякий вплив не лише на машини, а й на людей, які знаходяться на полі бою. У них починається паніка, і вони не можуть ефективно реагувати на ситуацію.
Нагадаємо, Кирило Буданов розповів про заміну наземних військ безпілотниками: чи можна за рахунок використання БПЛА зменшити потребу у живій силі на полі бою.