У компанії YASNO поділилися, як обійти новий тариф на електроенергію і платити менше: лише законні способи

Автор: Марченко Любов

З 1 червня 2024 року в Україні зріс тариф на електроенергію для населення. На жаль, це не означає, що відключень електроенергії стане менше. Але зростання плати за світло можна обмежити – як завдяки оплаті за нижчим тарифом, так і завдяки економії.

У компанії YASNO поділилися, як обійти новий тариф на електроенергію і платити менше: лише законні способи - today.ua

Про те, що зміниться для українців із запровадження нового тарифу на електроенергію, і як хоч трохи зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет, розповіли у компанії YASNO.

Тариф на електроенергію зріс майже на 64% і зараз становить 4,32 грн/кВт-год замість колишніх 2,64 грн. Він не залежить від обсягу споживання. Отже, всі українці сплачуватимуть за однаковою ціною – незалежно від того, спожили вони за місяць 50 кВт-год чи 500.

Але не все так однозначно. Уряд залишив можливість деяким українцям оплачувати електроенергію за нижчим тарифом.

Популярні зараз

Сьогодні – День осіннього рівнодення: що варто зробити, аби привернути до себе удачу

Футбольний клуб “Шахтар“ купив квартиру для особливої сім'ї з українського Нью-Йорка

Хто і як може скористатися нижчим тарифом?

Таку можливість мають мешканці, що опалюють свої будинки електрикою. Якщо  у них місячний обсяг споживання не перевищуватиме 2000 кВт-год, то вони матимуть змогу оплачувати електрику за тарифом 2,64 грн/кВт-год. Якщо ж обсяг місячного споживання перевищить 2000 кВт-год, то доведеться оплачувати його за чинним загальним тарифом – по 4,32. Причому за такою ціною доведеться заплатити за весь обсяг споживання, а не лише за той, який перевищує 2000.

Мешканцям таких будинків також слід знати, що тарифом по 2,64 грн/кВт-год вони можуть користуватись лише з 1 жовтня 2024 року по 31 травня 2025. А упродовж часу від 1 червня 2024 до 30 вересня для них діятиме загальний тариф 4,32.

Уряд залишив тарифні коефіцієнти і для власників зонних приладів обліку. Тобто споживачі, в який встановлений двозонний лічильник, як раніше, будуть оплачувати нічне споживання вдвічі дешевше, ніж денне. Отже, той обсяг енергії, який вони споживуть з 23:00 до 7:00, їм вартуватиме по 2,31 грн/кВт-год. Причому нічний тариф діятиме і для тих, хто користується електроопаленням.

Чи збережуться субсидії та пільги на оплату електроенергії?

Взагалі-то енергопостачальна компанія YASNO не займається призначенням пільг і субсидій, це – зона відповідальності соціальних служб, зокрема Пенсійного фонду. Але, як повідомили в ПФУ, усі пільги з оплати комуналки збережуться. Ба більше, у зв'язку  підвищенням тарифу на електроенергію субсидії стануть вищими. А дехто зі споживачів, які раніше не мали права на отримання субсидії, тепер його матимуть. Але їм субсидію не призначать автоматично, доведеться подавати документи для її отримання.

У компанії YASNO поділилися, як обійти новий тариф на електроенергію і платити менше: лише законні способи

Чи стане менше відключень світла у зв'язку з підвищенням тарифу?

Тут можна сказати однозначно, що ні – не стане. Адже світло відключається через дефіцит потужності в енергосистемі. А він із запровадження нового тарифу нікуди не подінеться. Принаймні, не найближчим часом. Однак у перспективі, коли енергетикам вдасться завдяки більшим грошовим надходженням відновити більше зруйнованих об'єктів, то інтервали відключень, безумовно, скоротяться. А з часом і зовсім підуть у небуття. Але це справа не найближчих тижнів і навіть не найближчих місяців, попереджають енергетики.

Як зменшити плату за електроенергію?

До речі, відключення електроенергії також сприяють зниженню плати. Але споживачам слід дотримуватись строків передачі показань лічильника. На це дають п'ять днів: два дні наприкінці звітного місяця і три дні на початку наступного. Якщо показання лічильника будуть передані в цей строк, то буде зараховано реальний обсяг споживання, і його треба буде оплатити.

А от якщо споживач "не впишеться" у відведені п'ять днів, то йому рахуватимуть місячний обсяг споживання на основі середнього обсягу. І тоді вийде, що, попри тривалу відсутність електрики, доведеться оплачувати той самий обсяг споживання, що й зазвичай. Тому в YASNO радять передавати показання лічильників вчасно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як іще можна зменшити плату за світло?

Енергетики рекомендують дотримуватись правил раціонального споживання:

  • замінити всюди лампи розжарювання на економні LED-лампи;
  • вимикати освітлення в приміщенні, якщо ви з нього виходите;
  • вимикати електроприлади, якими не користуєтесь;
  • не встановлювати бойлер на максимальну температуру нагрівання;
  • якомога менше вмикати кондиціонер. Зменшити температуру у приміщенні можна, зробивши вологе прибирання, закривши вікно жалюзі або заклеївши шибку спеціальною тепловідбивною плівкою.

Нагадаємо, аналітики порівняли тарифи на електроенергію в Україні та Європі.