Послу України у КНР Павлу Рябікіну з моменту вступу на посаду вдалося організувати лише кілька двосторонніх заходів. Його російський колега сприяв візиту 27 великих чиновників РФ до Китаю. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.
Днями Київ відвідав спецпредставник Китаю Лі Хуей, який просуває позицію Пекіна щодо необхідності мирних переговорів із Росією. Однак візит високопоставленого представника Піднебесної не має вводити в оману.
По-перше, до цього Лі Хуей відвідав Москву, де заявив про необхідність враховувати інтереси країни-агресора. По-друге, у самому Китаї на дипломатичному рівні Пекін явно віддає перевагу Росії.
Павла Рябікіна було призначено послом України в Китаї влітку минулого року. Він розповів, що з того моменту надіслав запити щодо проведення двосторонніх заходів до майже 40 китайських міністерств та муніципалітетів. При цьому на ініціативи українського дипломата адресати відгукнулися лічені рази.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Водночас російський колега Рябікіна Ігор Моргулов, призначений до Пекіна у вересні 2022 року, повідомив, що одних лише візитів російських чиновників він організував за цей час 27. Причому йдеться про статус не нижче федерального міністра, зокрема Китай відвідував президент РФ Володимир Путін.
На запит про відсутність зустрічей з українським послом МЗС Китаю відповіло, що "канали зв'язку між Китаєм та Україною безперешкодні". Також Китай неодноразово декларував підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.
Нагадаємо, під час візиту спецпредставника КНР у справах Євразії Лі Хуея до України, голова Офісу президента Андрій Єрмак показав йому уламки північнокорейської ракети, якою було завдано удару по Києву під час однієї із зимових масованих атак.
КНДР також постачає до російської армії величезну кількість снарядів. Військові експерти вважають, що це робиться з відома та дозволу Пекіна.