З 14 травня в Україні почали масово відключати електроенергію. Це пов'язано з обстрілами з боку російських окупантів та дефіцитом електроенергії. Стало відомо, як довго будуть тримати обмеження для споживачів.
Минулу зиму більшість українців провели зі світлом, а роком раніше спостерігалися масштабні блекаути. Останні кілька днів були особливо напруженими. У системі виник гострий дефіцит електроенергії – Укренерго повідомило про запровадження графіків відключення світла.
Радник прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко повідомив, що відключення можуть продовжуватися до серпня-вересня. Потім очікується покращення ситуації, але взимку навіть якщо буде тепло, обмеження все одно будуть.
"У цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів", - зазначив аналітик.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Вказано, що зима буде "невідворотньо важкою", тому що немає можливості швидко відновити роботу пошкоджених та зруйнованих об'єктів критичної інфраструктури.
З четверга, 16 травня, в усіх регіонах України діють графіки погодинних відключень електроенергії.
Міністр енергетики Герман Галущенко вказав, що внаслідок останніх масованих вітчизняна енергосистема втратила 8 ГВт потужності. Він допустив складнощі з постачанням електроенергії у літні місяці.
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко повідомив, що в Україні значний дефіцит генерувальних потужностей і не вдасться швидко розв’язати ці проблеми. На повне відновлення енергетичної системи знадобляться роки.
"Мій особистий прогноз, що ми будемо жити з дефіцитом електроенергії наступні два роки й це буде просто нормальним станом для української енергосистеми", - наголосив експерт.
Нагадаємо, що міністр енергетики Герман Галущенко також закликав жителів України економити електрику.
Раніше стало відомо, що електроенергія влітку може подорожчати до 4,8 грн/кВт-год.