У Гідрометцентрі назвали причину брудних дощів в Україні

Автор: Корнєєв Ігор

В Україну знову прийшов пил із пустелі Сахара. У зв'язку із цим у різних регіонах країни фіксуються незвичайні дощі.

У Гідрометцентрі назвали причину брудних дощів в Україні - today.ua

На початку квітня пил із Сахари двічі досягав меж нашої території. Через неї погіршувалась видимість, а світанки та заходи сонця фарбувалися яскравими відтінками червоного та жовтого кольорів.

В Укргідрометцентрі повідомили, що повітряні маси з африканського континенту цього тижня знову принесли піщаний пил. На супутниковому знімку добре видно, що він поширився над півднем та центральними регіонами України. За даними синоптиків, хмари пилу із Сахари продовжують рух на північ країни.

У Гідрометцентрі назвали причину брудних дощів в Україні

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Повідомляється, що і цього разу хмари можуть набути жовтуватого відтінку через піщинки з пустелі Сахара. У деяких регіонах країни вже пролилися брудні дощі. Через підвищення концентрації пилу в атмосфері після опадів на автомобілях та вікнах будинків залишаються брудні потоки. Такі фото, зокрема, виклали мешканці Миколаєва.

Очікується, що це явище може тривати до п'ятниці. Після цього повітряні маси з великим вмістом африканського пилу підуть на схід.

У Гідрометцентрі назвали причину брудних дощів в Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, цей пил несе загрозу не тільки чистоті вашого транспортного засобу. Погіршення самопочуття можуть відчути люди, які страждають від алергії та захворювань дихальних шляхів. Також пил із Сахари небезпечний вірусами, що містяться в ньому, і на які в українців може не бути імунітету.

Медики радять обмежити час перебування на вулиці та закривати вікна у будинках та квартирах. Пил із Сахари багатьом зіпсував перші квітневі вихідні, коли після потепління кінця березня через щільний шар піщин у повітрі в Україні знову похолодало.