У “Дії“ стартувала подача заявок на компенсацію за зруйноване житло: хто може звернутися за допомогою першими

Автор: Лобанова Єлизавета

У додатку "Дія" стартувало бета-тестування подання заявок на отримання компенсації за зруйноване через війну житло, яке не підлягає відновленню. Першими подати заявки можуть власники зруйнованого житла в Мощуні та Бородянці Київської області.

У “Дії“ стартувала подача заявок на компенсацію за зруйноване житло: хто може звернутися за допомогою першими - today.ua

У прес-службі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури повідомили, як протестувати нову послугу.

Стати тестувальниками можуть українці, які:

  • досягли 18 років;
  • мають верифікований РНУКНП;
  • попередньо направили повідомлення про зруйноване майно;
  • мають зруйнований будинок на території с. Мощун у Гостомельської територіальної громад або у смт Бородянка Бородянської селищної територіальної громади Київської області;
  • є єдиним власником майна, зареєстрованим у Державному реєстрі речових прав (ГРЗП).

Приєднатися до бета-тесту можна за посиланням: https://t.me/diia_beta_bot

Популярні зараз

В Україні різко подорожчали однокімнатні квартири: названо нові ціни

43 тисячі українських солдатів загинули на війні, - Зеленський

США можуть скоротити військову допомогу Україні, - Трамп

ЗСУ отримали новітні вітчизняні ракети-дрони “Пекло“

У “Дії“ стартувала подача заявок на компенсацію за зруйноване житло: хто може звернутися за допомогою першими

Після подання заявки спеціально створена у громаді комісія проведе обстеження житла та ухвалить рішення про видачу компенсації.

Заповнити заявки на компенсацію за житло незабаром матимуть змогу й мешканці інших областей України. Також в уряді працюють над тим, щоб запустити прийом заявок через Центри надання адміністративних послуг (ЦПАУ), нотаріусів або органи соціального захисту.

При цьому отримати компенсацію можна тільки за житло, розташоване на неокупованій території України. Мінвідновлення та Міністерство цифрової трансформації вже розробляють окремий механізм для житла на окупованій території.

Яку компенсацію за житло можна отримати

Розмір компенсації визначається на основі відкритих та прозорих формул, передбачених ухваленим Урядом України "Порядком надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна". Ознайомитися з документом можна за посиланням.

Сама компенсація надаватиметься у вигляді безготівкового житлового сертифікату. Його можна використовувати для покупки квартири чи приватного будинку на первинному чи вторинному ринку. У майбутньому буде надано можливість отримання грошової допомоги на будівництво нового приватного будинку тими громадянами, які втратили такий будинок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Прийом заявок на компенсацію розпочався у "Дії" з 15 липня. Виплату компенсацій першим заявникам місцева влада розпочне вже з 15 серпня.

Раніше повідомлялося, що в Україні зросли ціни на квартири у новобудовах.

Головне