Today.ua

У деяких країнах Європи цього року зміняться умови прийому біженців з України

Європейські країни продовжують надавати підтримку українцям, які втекли від війни. Але в деяких країнах цього року зміняться умови надання прихистку.

Німеччина

Попри велику притоку біженців з України, Німеччина не закриває своїх кордонів. Мало того, уряд ФРН ухвалив рішення продовжити статус тимчасового захисту до березня 2025 року.

Українські біженці можуть розраховувати у Німеччині на безплатне житло, роботу чи допомогу з безробіття (502 євро на місяць). Також у цій країні надають українцям безплатні медичні послуги та допомагають вивчити мову.

Швеція

Цього року Швеція збільшить допомогу для біженців з України до 818 євро. Також розглядається питання оплати курсів шведської мови.

Житло у Швеції найменш захищеним українцям також надається безплатно.

Латвія

У Латвії наші співгромадяни можуть розраховувати на щомісячну допомогу у розмірі 137 євро на першого члена сім'ї та 96 євро на кожного наступного. У разі будь-якого форс-мажору українці можуть попросити одноразову допомогу у розмірі 343 євро на дорослого та 240 євро на дитину

Латвія продовжила приймати українських біженців до 4 березня наступного року.

Румунія

До кінця минулого року Румунія активно надавала підтримку українським переселенцям, проте у 2024-му допомога призначається на індивідуальній основі. Програму прийому біженців продовжено Бухарестом до 2025 року.

Молдова

Через близькість кордону до Молдови у перші дні війни виїхала величезна кількість наших співвітчизників. Уряд країни повідомляє, що вже прийнято близько 113 тисяч українців. Обмежений бюджет Молдови не дозволяє надавати їм допомогу на рівні великих країн ЄС, тому цей обов'язок покладено на благодійні фонди.

Біженці отримують 2200 леїв, це близько 4600 грн.

Франція

У Франції українці можуть скористатися безплатним державним житлом чи пільгою на його самостійну оренду. Також нашим співвітчизникам платять щоденну допомогу:

Зазначимо, що тимчасовий притулок у Франції надається на пів року, але згодом можна отримати право на тимчасове проживання на строк до трьох років.

Чехія

Чехія продовжила на цей рік програму прийому українських біженців, але безплатне житло тепер надається лише в перші 150 днів.

Грошова допомога від чеського уряду еквівалентна прожитковому мінімуму в країні. Це 4860 крон для дорослого та 3490 крон на дитину.

Швейцарія

У Швейцарії допомога українцям відрізняється залежно від того, в якому кантоні вони мешкають. Однак вони завжди можуть розраховувати на безплатний прийом у лікаря, консультацію та діагностику, а також ліки за рецептом.

Польща

Польща прийняла майже мільйон українців і поки що не визначилася у своїй подальшій політиці щодо біженців. Українським переселенцям дозволили залишатися в Польщі до 30 червня цього року, але що буде далі поки що не зрозуміло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ