У день відкриття Саміту миру Володимир Зеленський озвучив його цілі

Автор: Корнєєв Ігор

Сьогодні у Швейцарії розпочинає роботу Саміт миру, скликаний з ініціативи України. Володимир Зеленський у день відкриття форуму окреслив його цілі.

У день відкриття Саміту миру Володимир Зеленський озвучив його цілі - today.ua

Зеленський зазначив, що Україна під час війни утримується від порушень прав людини, чим наголошує на своєму прагненні до миру. Наша країна дотримується Статуту ООН та міжнародного права.

Президент зазначив, що швейцарський захід об'єднує країни, для яких це є спільним базисом.

Володимир Зеленський повідомив, що на саміт у Швейцарії винесено три головні питання з української формули миру. Перший – продовольча безпека. Президент нагадав, що російський диктатор Володимир Путін намагається блокувати Чорне море для вивезення українського зерна. Тим самим він ставить під загрозу голоду країни в Африці та Азії.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Ще одна найважливіша тема Саміту миру – безпека у ядерній сфері. Росія захопила на території України найбільшу у Європі Запорізьку атомну станцію, нагадав президент України.

У день відкриття Саміту миру Володимир Зеленський озвучив його цілі

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Третє питання – повернення наших дітей додому, до родин. Ми такі самі люди, як і всі нації. Ми хочемо, щоб тисячі наших дітей, які були вкрадені з окупованих територій, вивезені до Росії, їхні батьки чи загинули, чи - на нашій контрольованій території, ми повинні повернути 20 тисяч людей. Ця людина (Путін - ред.) – він і є нацист. Він каже про мир, але вкрав 20 тисяч дітей. Що він собі думає?", - сказав Зеленський

Нагадаємо, у швейцарському Саміті миру беруть участь близько 100 держав. Китай ухвалив рішення проігнорувати захід через те, що на нього не покликали представників Росії.