У червні багато українців отримують підвищену пенсію: кому дали більше грошей

Автор: Марченко Любов

Чимало українців уже отримали пенсії за червень. Причому частина громадян почне отримувати з цього місяця підвищену пенсію.

У червні багато українців отримують підвищену пенсію: кому дали більше грошей  - today.ua

Хто саме може готувати більший гаманець, розповів 24 канал.

У червні отримали або ще отримають підвищену пенсію громадяни, які, вийшовши на заслужений відпочинок, продовжують працювати. Водночас перерахунок пенсії здійснено не всім пенсіонерам, які працюють. Якщо індексація пенсій (для непрацюючих громадян) проводиться щорічно, то перерахунок пенсій працюючим громадянам здійснюється не частіше, ніж раз на два роки.

Тобто є одна обов'язкова умова для перерахунку пенсії українцям, які працюють: з моменту її попереднього перерахунку або з моменту призначення пенсії, має минути не менше 24 місяців. Причому ці 24 місяці мали бути на дату 1 березня 2024 року.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Водночас не обов'язково, щоб усі ці 24 місяців пенсіонер працював. Він міг працювати і менший період часу. Важливий лише часовий проміжок між двома перерахунками, який не може бути меншим за два роки.

Як перераховують пенсію громадянам, що працюють?

Перерахунок може здійснювались:

  •  лише на основі збільшення страхового стажу;
  •  на основі нового стажу і нової зарплати.

У червні багато українців отримують підвищену пенсію: кому дали більше грошей

Якщо пенсіонер пропрацював після дати попереднього перерахунку менше 24 місяців, то йому переглядають пенсію лише із врахування нового стажу.

Якщо ж він встиг пропрацювати 24 місяці або більше, то йому можуть врахувати і новий стаж, і нову зарплату. Але зарплату враховують лише у тому випадку, якщо вона значно вища тієї, з якої пенсіонеру свого часу призначали пенсію. Тоді є сенс її брати до уваги.

На скільки підвищили пенсію пенсіонерам, що працюють?

У кожного це підвищення індивідуальне. Воно залежить від кількості місяців, які пенсіонер працював після попереднього перерахунку, а також, у деяких випадках, від розміру його зарплати.

Мінімальне підвищення за рік додаткової  роботи становить 1% від прожиткового мінімуму для пенсіонерів. Тобто зараз воно дорівнює 23,61 грн. Таким чином, пенсіонери, які додатково відпрацювали 24 місяці після попереднього перерахунку, отримають підвищення на суму 47,22 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, у червні це підвищення буде потрійним, оскільки в цьому місяці пенсіонерам виплатять не одержаний ними перерахунок за квітень і травень. А от із липня вони вже отримуватимуть сталу суму.

Нагадаємо, стало відомо, хто з українських пенсіонерів може отримувати вікову надбавку у розмірі 570 гривень.