У березні різко зріс держборг України. Аналітики називають дві причини цього зростання – нові запозичення грошей та девальвацію гривні. У будь-якому випадку на кожного українця тепер припадає більша частка загального боргу, ніж була ще в лютому.
Про те, як змінився державний борг України, свідчить статистика, опублікована Мінфіном.
За березень державний та гарантований державою борг зріс сумарно на 434,31 млрд грн. У доларах це виглядає не так страшно - $7,36 млрд. Та якщо згадати, що долар останнім часом майже невпинно прямує вгору, то виходить, що згодом цифра у гривнях буде ще вища.
Отже тепер загальна сума державного та гарантованого державою боргу становить 5,924 трлн гривень. Нагадаємо, що один трильйон – це число с дванадцятьма(!) нулями. У доларах ця сума також виглядає не вельми оптимістично - $151,05 млрд.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Яка сума цього боргу "висить" на кожному українцеві?
Відповідно до даних МВФ, наразі в Україні проживає 33,2 млн громадян. До їхнього числа входять і літні люди (так би мовити, глибокі пенсіонери), і громадяни працездатного віку, і неповнолітні, включаючи навіть немовлят.
Так от, якщо розкинути цей борг на всіх, то вийде:
5 924 000 000 000 грн / 33 200 000 = 178 433,73 грн.
Тобто, на кожному з українців "висить" майже по 180 тисяч гривень держборгу. При цьому якщо перевести гривні в американську валюту, то вийде приблизно по 4460 доларів.
Нагадаємо, як стало відомо, Пентагон дасть Україні пакет військової допомоги у розмірі 6 млрд доларів.