Шмигаль та Туск провели переговори у Варшаві: чи розблокують кордон

Автор: Корнєєв Ігор

У Варшаві завершилися переговори у форматі урядових консультацій між прем'єрами Польщі Дональдом Туском та України Денисом Шмигалем. Шукали "хороші рішення" для обох сторін.

Шмигаль та Туск провели переговори у Варшаві: чи розблокують кордон - today.ua

Проблема блокування польськими фермерами пунктів пропуску на українському кордоні давно стала для Києва та Варшави спільною. Під час своїх останніх маніфестацій аграрії, які протестують за посилення заходів щодо українського експорту, перекривали траси всередині Польщі.

У деяких великих містах відбулися сутички з поліцією.

Проблема давно перезріла і її почали вирішувати глави урядів двох країн. За підсумками консультацій Дональд Туск та Денис Шмигаль провели спільну пресконференцію.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

"Ми шукаємо рішення які, можливо, не будуть всіх влаштовувати, але які будуть захищати основні інтереси польських фермерів, польських виробників, і з другого боку українських. Ми шукаємо і ми близькі до того, щоб знайти рішення", – заявив польський прем'єр-міністр Дональд Туск.

Він зазначив, що вироблені рішення мають бути такими, щоб ні з одного, ні з іншого боку не було ознак нечесної конкуренції. За його словами, це вимагатиме "трохи зусиль з українського боку, трохи терпимості з польського боку".

"Україна звернулася до Єврокомісії з пропозицією провести невідкладний скринінг, аналіз законодавства в аграрній площині та транспорті. Ми відкриті, ми хочемо зняти будь-які маніпуляції… Очікуємо, що це відбудеться наприкінці квітня", – заявив за підсумками зустрічі прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Шмигаль та Туск провели переговори у Варшаві: чи розблокують кордон

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також сторони обговорили заходи з посилення заборон щодо імпорту російської та білоруської сільськогосподарської продукції до країн Європейського Союзу.

Нагадаємо, Росія минулого року продовжувала залишатися для Польщі найбільшим постачальником цибулі.