“ТЦК він не допоможе“: адвокат оцінив запуск Єдиного реєстру військовозобов'язаних в Україні

Автор: Леся Ловіцька

В Україні почав працювати Єдиний реєстр військовозобов'язаних. Адвокат Ростислав Кравець повідомив, які дані туди потрапляють, а також, чи можна буде надсилати чоловікам електронні повістки.

“ТЦК він не допоможе“: адвокат оцінив запуск Єдиного реєстру військовозобов'язаних в Україні - today.ua

Єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних вже заповнено на 90%. У ньому міститься інформація про кожного військовозобов'язаного громадянина. Ростислав Кравець зазначив, що йдеться, зокрема, про дані, передані з податкової служби, а також відомості про місце проживання та освіту.

За словами юриста, у вказаному реєстрі є практично ті самі відомості, що й на державній платформі "Дія". Там зазначено інформацію про стан здоров'я чоловіка, проведення вакцинацій тощо.

"Фактично це створено такий єдиний електронний реєстр, до якого помістили всю інформацію про громадян України", - пояснив Кравець.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Наприклад, якщо військовозобов'язаний чоловік став на облік до центру зайнятості або купив автомобіль, це потрапить до Єдиного реєстру. Поки достеменно невідомо, як проводитиметься інтеграція.

"Щодо ТЦК, звичайно, ця інформація їм нічим не допоможе. Об'єктивно ця інформація для військового обліку абсолютно не потрібна. І прикладів таких “мегареєстрів” у жодній країні немає, крім України”, - зазначив юрист.

Ростислав Кравець вважає, що за допомогою такого реєстру можна відстежувати місцезнаходження та діяльність військовозобов'язаних. Власники реєстру, Міністерство оборони, ТЦК та інші відомства можуть отримувати від міграційної служби дані щодо будь-яких реєстрацій українців.

Адвокат підкреслив, що у реєстрі поки що немає функції передачі повісток. У Росії діє аналогічна система під назвою "Держпослуги", через які надсилають електронні повістки. Реєстр в Україні наразі не встановлюється на мобільні пристрої. А відправлення повідомлень через "Дію" поки що не врегульовано на законодавчому рівні.

Щоб надсилати чоловікам електронні повістки, потрібно закріпити за кожним з них адресу, номер телефону та офіційну електронну адресу. Прив'язувати дані так, як у банках прив'язують фінансовий телефон.

"Але вважаю, що це буде досить сумнівним повідомленням про виклик до ТЦК", - сказав правозахисник ТСН.

“ТЦК він не допоможе“: адвокат оцінив запуск Єдиного реєстру військовозобов'язаних в Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На даний момент повістка вважається врученою, якщо за документ власноручно розписався той, кому його виписано.

Раніше у ТЦК назвали умови для мобілізації жінок.