ТЦК надсилатимуть повістки 17-річним юнакам

Автор: Марченко Любов

Відповідно від нового закону про мобілізацію, який набрав чинності в середині травня, в Україні знижено мобілізаційний вік із 27 до 25 років. Проте, як стало відомо, ТЦК розсилатимуть повістки і 17-річним юнакам. Водночас у ЗСУ запевняють, що розсилка повісток неповнолітнім громадянам ніяк не пов'язана з мобілізацією.

ТЦК надсилатимуть повістки 17-річним юнакам - today.ua

Про це йдеться в матеріалі "Української правди".

Призовний вік в Україні починається з 18 років. Але відповідно до закону, юнаки вже з 17 років повинні стати на військовий облік у ТЦК. Проте не всі це роблять, а особливо зараз, під час війни. Через це ТЦК розсилатимуть повістки 17-річним юнакам, нагадуючи про їхній громадянський обов'язок. Але це не означає, що їх негайно мобілізують для служби у ЗСУ. Просто Міноборони хоче знати, який у країні загалом є мобілізаційний резерв, у тому числі й кількість молоді допризовного віку.

Це відповідає нормі закону. Зокрема, у статті 14 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" йдеться, що щороку із січня по березень беруться на облік громадяни, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

ТЦК надсилатимуть повістки 17-річним юнакам

Тобто, юнаки, яким цьогоріч уже виповнилось або ще має виповнитися 17 років, мали упродовж перший трьох місяців року (із січня по березень) стати на військовий облік у ТЦК.

Тим, хто цього не зробив, Територіальні центри комплектування надсилатимуть повістки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Юнаки, які з певних причин не стали на військовий облік, оповіщаються за місцем реєстрації за допомогою повісток, для прибуття в ТЦК та постановки на військовий облік. Постановка на військовий облік не має стосунку до мобілізаційних заходів, які тривають", - запевнили у прес-службі Сухопутних військ ЗСУ.

Нагадаємо, в Україні скорочено тривалість навчання мобілізованих новобранців. Тепер мінімальний строк їхньої підготовки становитиме не два місяці, а півтора.