Today.ua

Ціни на землю в Україні: стало відомо, за скільки можна продати пай залежно від регіону

В Україні вже понад три роки діє ринок землі. Незважаючи на повномасштабну війну, угоди з купівлі-продажу землі не припиняються. Хоча зараз ринок землі не можна назвати активним. При цьому ціни на землю по регіонах дуже різні. Наприклад, середня ціна на землю в Івано-Франківській області в 5,3 раза перевищує вартість гектара в Донецькій області. 

Такі висновки можна зробити зі свіжих даних за серпень 2024 року, опублікованих 24tv.ua з посиланням на платформу Опендатабот.

На сьогодні вартість одного гектара землі в Україні вже відчутно перевищує тисячу доларів і становить 47 776 гривень за гектар. При цьому розкид цін за регіонами дуже істотний. На сході та на півночі країни - у регіонах, що знаходяться в безпосередній близькості від лінії фронту, ціни на землю значно нижчі, ніж у центрі та на заході України. 

Згідно з опублікованою картою, найнижча вартість гектара - у Луганській області. Але оскільки практично вся ця область зараз перебуває в окупації, то актуальних даних щодо вартості землі звідти немає. Утім, і самі земельні угоди, які можуть укладатися під егідою окупаційної влади, також вважатимуться незаконними. 

Тому можна прийняти за легальну мінімальну вартість сільгоспугідь у Донецькій області. Оскільки цей регіон перебуває в зоні бойових дій, то ціна на землю там не може бути високою. У серпні середня вартість гектара в цьому регіоні становила 29 479 грн. 

Нижче за 40 тис. грн також становить середня вартість гектара в таких областях:

На заході в центрі ціни вищі за середню

Водночас у низці областей зафіксовано ціни на землю значно вищі за середні. Зокрема, вартість гектара значно перевищила 47 776 грн у таких областях:

А на першому місці за вартістю гектара з великим відривом від інших регіонів опинилася Івано-Франківська область. Там середня ціна гектара склала 157 883 грн. 

Вартість сільськогосподарської землі визначається багатьма факторами: 

У принципі ці чинники є спільними для земельного ринку в будь-якому куточку планети. А для України зараз чи не визначальною умовою стало розташування земельної ділянки по відношенню до лінії бойових дій. Що ближче до фронту, то дешевша земля. 

Нагадаємо, всі українці можуть безкоштовно отримати у власність майже 2,5 гектара землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ