Ціни на популярний овоч злетіли в Україні за тиждень на 63%

Автор: Корнєєв Ігор

В Україні майже на дві третини зросла ціна капусти. Причому стрімке зростання відбулося лише за тиждень. У цьому матеріалі ми розповімо про причини подорожчання овочу борщової групи, а також про те, чи варто чекати на зниження цін.

Ціни на популярний овоч злетіли в Україні за тиждень на 63% - today.ua

Ще наприкінці минулого тижня оптові ціни на закупівлю капусти не перевищували 17 гривень за кілограм (0,41 долара/кг). Буквально за сім днів овоч подорожчав на 63% і зараз фермерські господарства продають його за 18-25 грн/кг (0,44-0,61 долар/кг).

Експерти сільськогосподарського ринку наголошують на кількох факторах, які вплинули цього тижня на ціноутворення.

По-перше, урожай капусти ранніх сортів вже зібраний і практично повністю реалізований, тоді як продукція пізніших сортів на ринок ще не поступила. Це пов'язано зі складними погодними умовами цього літа, через які дозрівання врожаю на полях суттєво сповільнилося.

Популярні зараз

З 1 жовтня в Україні збільшаться ціни на бензин та дизельне паливо

Кейт Міддлтон провела першу офіційну зустріч після завершення хіміотерапії

У Верховній Раді повідомили, коли Міноборони заборонить мобілізацію чоловіків до 25 років

Зарплата у Польщі: названо воєводства з найнижчими окладами по країні

Все це призвело до дефіциту капусти та, як наслідок, збільшення її ціни. При цьому попит залишається досить високим, і це ще одна причина для виробників утримувати ціни. Підраховано, що цей овоч, який входить до борщової групи, сьогодні коштує в Україні у 2,7 раза дорожче, ніж в той самий час минулого року.

Ціни на популярний овоч злетіли в Україні за тиждень на 63%

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Фахівці аграрного ринку дають невтішний прогноз. Якщо темпи збуту білокачанної капусти зберігатимуться на сьогоднішньому рівні, то фермери не матимуть жодних причин знижувати ціну на овоч. Мало того, вони можуть спробувати їх додатково збільшити.

Днями ми повідомляли, що на ринку агропродукції також виник дефіцит огірків. Це теж призвело до їхнього подорожчання.