Роботодавцям загрожують штрафи за працівників, яких було найнято без офіційного працевлаштування. Найсерйозніші санкції загрожують за недопущення на підприємство трудової інспекції.
Держслужба України з питань праці нарікає, що щорічно державний бюджет недоотримує 100 млрд гривень через незадекларовану працю. У відомстві підрахували, що ця сума могла збільшити витрати на оборону країни на 20%.
"В умовах повномасштабної війни, коли всі сили та засоби держави спрямовані на наближення перемоги, незадекларована праця та неформальна економіка завдають непоправної шкоди обороноздатності країни", - зазначають у Держпраці.
Порушникам трудового законодавства загрожують великі штрафи. Вони прив'язані до розміру мінімальної оплати праці, яка збільшилась у нашій країні до 8 тисяч гривень.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За кожного співробітника, якого було залучено до роботи без трудової угоди, накладається штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат, що становить 80 тисяч гривень.
Оштрафувати роботодавця можуть за:
- фактичний допуск на роботу без оформлення трудового договору (контракту);
- оформлення на неповний робочий час або за трудовим договором із нефіксованим робочим часом у разі фактичного виконання роботи протягом усього робочого часу;
- виплату зарплати без нарахування та сплати ЄСВ та податків.
Найбільші штрафи загрожують за перешкоджання перевірці дотримання трудового законодавства. Штраф 113 600 грн призначається за:
- недопущення до проведення перевірки щодо виявлення вищезгаданих порушень;
- створення перешкод у проведенні перевірки.
Юрособи та ФОП, які працюють на єдиному податку, також можуть бути притягнуті до відповідальності:
- Штраф 16 000 грн – за кожного працівника, щодо якого не дотримано мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
- Штраф 8000 грн – за порушення інших вимог законодавства.
Якщо підприємець припускає повторне порушення протягом року, то сума штрафу становитиме 16 тисяч гривень.
Нагадаємо, в Україні є чимало громадян, які більшу частину життя працювали неофіційно. Чи мають вони право на пенсію, ми розповідали у нашому матеріалі.