Today.ua

Тепер не тільки шоколад: почали зростати ще й ціни на каву

На світовому ринку рекордно зростають не лише ціни на какао та шоколад, який з нього виготовляють. Почали рости також і ціни на каву. Таким чином, найпопулярніший ранковий напій незабаром також може стати для українців недоступним.

Світовий ринок кави струсонуло рекордне зростання ціни на робусту. Про це стало відомо з інформації Bloomberg.

Кава робуста використовується в основному для приготування розчинного напою. Основним її експортером на світовий ринок є В'єтнам. Кавові зерна там ростуть і визрівають в умовах вологого і теплого тропічного клімату. Однак цьогоріч там склалися вкрай несприятливі природні умови для вирощування цього виду кави. Спекотна і посушлива погода, що панує в цьому ареалі, різко скоротила шанси виробників кавових зерен на врожай. Через це й почали зростати ціни на каву.

Найбільший контракт на постачання кави, що був укладений у Лондоні, зафіксував ціну рекордну ціну за тонну кавових зерен - $3838. Це майже на 5% вище за попередню ціну. Нова ціна робусти стала рекордною з 2008 року. А цьогорічні ф'ючерси  подорожчали більше як на 30%.

"Погодні умови не надихають. Досі існує занепокоєння щодо можливого дефіциту води для поливу, що може вплинути на врожайність наступного сезону", — кажуть трейдери.

Водночас у Бразилії, яка є основним постачальником на світовий ринок кави арабіка, прогнози на цьогорічний врожай сприятливі. Але зростання цін на робусту підштовхує вгору й ціни на арабіку преміум-класу.

Отже, ф'ючерси на арабіку у Нью-Йорку також зросли на 3%. Це призвело до того, що ціна за фунт арабіки зросла вище двох доларів – уперше з минулорічного грудня. Водночас із Бразилії повідомили, що там виріс попит на зерна арабіки нижчої якості. Їх використовують як заміну робусті в обсмажених зернових сумішах.

Попри те, що в Бразилії очікують непоганий урожай арабіки, зараз там якраз пора міжсезоння, і пропозиція на ринку дещо знижена. Крім того, виник ажіотажний попит на зерна нижчої якості, що спонукає до загального зростання цін на каву.

Нагадаємо, через шалене зростання цін на какао у світі різко скорочується виробництво шоколаду. Кондитери переорієнтовуються на інші вироби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ