Новий тариф на електроенергію по 4,32 гривні за кіловат-годину, який почав діяти із 1 червня, протримається в Україні щонайменше до кінця травня 2025 року. Тобто, ще 11 місяців його гарантовано не чіпатимуть. У зв'язку з цим інформація щодо підвищення тарифу до 7,50, масово розтиражована ЗМІ, не є дійсною.
Із такою заявою виступило Міністерство енергетики України.
У заяві йдеться, що деякі ЗМІ хибно розтлумачили інформацію, оприлюдненою заступницею міністра енергетики Світланою Гринчук.
Вона, зокрема, заявила:
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Діючий тариф покриває собівартість виробництва 1 кВт*год двома державними енергокомпаніями – "Енергоатомом" та "Укргідроенерго", а також передачу електроенергії та її розподіл. Тариф складається виключно із собівартості витрат, без жодної копійки будь-якої надбавки. Ринкова ж вартість однієї кіловат-години складає більше 7,5 грн".
Тобто чиновниця зауважила, що ринкова вартість світла значно вища за новий встановлений тариф. Однак це не означає, що уряд намагатиметься якомога швидше змусити українців оплачувати електрику за ринковою ціною. Навпаки, в умовах, що нині склалися, влада всіляко намагається відтермінувати для громадян підвищення тарифів та зростання вартості життя. Однак теперішнє підвищення тарифу було неминучим.
Підвищення тарифу до 4,32 було неминучим
Адже під час весняних атак на українську енергосистему ворог знищив близько 9 ГВт потужності. Така втрата генерації не може не мати наслідків. Треба терміново відновлювати енергосистему, щоб мати змогу увійти в зиму зі світлом і теплом. Отже, на жаль, нинішнього підвищення тарифу на електроенергію неможливо було уникнути.
"Тариф для населення дозволяє нам продовжити наймасштабнішу за часів Незалежності ремонтну кампанію в енергетиці, аби максимально підготувати енергосистему до зими, додати до неї додаткові потужності, а також певною мірою відновити державну генерацію. Підвищення тарифу – це вимушений крок, єдина причина якого – це значні втрати в енергосистемі після ворожих обстрілів", – наголосила Гринчук.
Звісно, що повністю відновити енергосистему до її довоєнного стану за кілька місяців не вдасться. Втім, не вдасться і за рік. Експерти називають від двох до п'яти років – такий проміжок часу знадобиться Україні, щоб відновити свою енергетику. Але зараз потрібно негайно зробити те, що можна полагодити ще до зими.
Нагадаємо, у Меморандумі, який був узгоджений між українським урядом та МВФ, наша влада зобов'язалася повністю ліберазувати ринок енергоресурсів. Тобто зрештою населення також платитиме за газ і світло за ринковими тарифами. Але їхнє підвищення відбуватиметься поетапно, і, очевидно, на ринкові показники вони вийдуть аж після війни.