Тариф на електроенергію зросте до 4,80 грн: українцям встановлять ліміт у 100 кВт-год

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується підвищення тарифу на електроенергію – до 4,80 грн. Стало відомо, що побутовим споживачам встановлять ліміт використання.

Тариф на електроенергію зросте до 4,80 грн: українцям встановлять ліміт у 100 кВт-год  - today.ua

Про це заявив директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко. Він прогнозував нові тарифи на електроенергію для українців. Ті, хто використовують на місяць менш як 100 кВт-год, не відчують змін. А от тим, кому потрібно більше ресурсу, доведеться витрачати значні суми.

Наразі обговорюють кілька варіантів нової системи оплати. До кінця поточного тижня стане відомо, скільки сплачуватимуть жителі України. Базовим варіантом названо тариф 4,80 грн для тих, хто перевищує зазначений ліміт споживання.

"Потрібно ще подивитися, що вирішувати. Чи вирішать вони враховувати, наприклад, що люди платитимуть за 100 кВт за старим тарифом, а плюс уже новий тариф буде. Вони будуть платити за новим тарифом те, що перевищує 100 кВт, або взагалі повністю всю ціну платитимуть, починаючи з 0 кВт, якщо перевищать даний ліміт 100 кВт", — пояснив Омельченко.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Аналітик наголосив, що серед українців майже немає тих, хто використовує менше сотні кіловат-годин на місяць. Таки чином, подорожчання комунальної послуги торкнеться абсолютної більшості громадян.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що комунальники неодноразово вказувати на те, що вартість електроенергії в Україні значно занижена і не відповідає ринковій. Економічно обґрунтованим тарифом вважають той, який би втричі перевищував поточний у 2,64 грн/кВт-год.

Раніше подорожчання електроенергії прокоментували у Міненерго: також було вказано на диференціацію.