Today.ua

Тариф на електроенергію у вересні: що зміниться для побутових споживачів

Тариф на електроенергію в Україні підвищили на початку літа. Тепер вартість однієї кіловат-години становить 2,64 гривні. Стало відомо, скільки побутові споживачі платитимуть за світло у вересні.

У рішенні Кабміну сказано, що новий тариф на електроенергію залишиться стабільним до кінця майбутнього опалювального сезону, тобто до квітня 2024 року. Чи виростуть ціни на електроенергію потім, буде залежати від низки факторів, зокрема від ситуації в енергетичній системі, та як українці переживуть зиму.

Національна комісія, яка здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), просила Кабмін підняти тариф до 2,88 гривень за кВт-год, що вдвічі нижче за ринкову ціну, але в уряді затвердили ще нижчий тариф.

Проте для українців підвищення тарифу на світло стало відчутним. У червні платіжки зросли таким чином:

Українці можуть платити за світло вдвічі менше

Заощаджувати електрику та платити за неї вдвічі менше можна, встановивши двозонний лічильник, який працює за принципом "день-ніч" та дозволяє в нічний час використовувати електроенергію за зниженим тарифом у 1,32 грн. На місяць сім'я із трьох осіб може заощадити понад 250 грн, якщо змістить пікові навантаження на період з 23.00 до 7.00. У цей часовий період можна включати пральну машинку, посудомийку, бойлер та іншу енерговитратну техніку.

Із 1 липня в Україні також зросли тарифи для непобутових споживачів, тобто для бізнесу. Це призведе до того, що товари та послуги, виробництво яких є енерговитратним, незабаром подорожчають від 5 до 15%. Насамперед зростання цін позначиться на хлібобулочних виробах, молокопродуктах та швейній продукції.

Раніше стало відомо, чому українцям нараховують плату за електроенергію, якою вони не користувалися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ