Тариф на електроенергію підвищили на 60%: стало відомо, куди підуть додаткові гроші

Автор: Леся Ловіцька

В Україні значно підвищили тариф на електроенергію - зростання становить 60%. З 1 червня замість 2,64 грн побутові споживачі сплачуватимуть по 4,32 грн за кіловат-годину. Стало відомо, куди підуть додаткові кошти, отримані від населення.

Тариф на електроенергію підвищили на 60%: стало відомо, куди підуть додаткові гроші  - today.ua

Багато хто в Україні вважає, що тарифи на світло занадто високі та не відповідають реальній вартості на ринку. Проте у влади інша думка, яку розділяють енергетики та багато аналітиків. Відомо, що ситуацію ускладнює становище об'єктів критичної інфраструктури, багато з яких пошкоджено або повністю зруйновано.

Голова Державної інспекції енергетичного нагляду України Руслан Слободян заявив, що гроші, які будуть отримані від українців після зміни цінової політики, спрямують на відновлення об’єктів Укренерго і державних енергетичних компаній.

Чиновник підкреслив, що підвищення тарифів на електроенергію насамперед покликане залучити додатковий фінансовий ресурс на виконання ремонтних робіт.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Тариф на електроенергію підвищили на 60%: стало відомо, куди підуть додаткові гроші

За словами Слободяна, завдяки підвищенню тарифу минулого опалювального сезону вдалося залучити додаткові суми для відновлення енергетичних об’єктів, які російські окупанти атакували ракетами та безпілотниками. У 2023-му підвищення тарифу допомогло відновити 3 ГВт зруйнованих об’єктів генерації. А зараз поставлена ще більш амбітна ціль.

"Без підвищення тарифів не вдалося збалансувати залучення додаткових ресурсів, але усі ці додатково залучені кошти – першочергове їх спрямування саме на відновлення об'єктів генерації державних генеруючих компаній, а також оператора системи передачі державного Укренерго", - підсумував Слободян.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у Міністерстві енергетики повідомили про можливість сплачувати на електроенергію на 50% менше від тарифу. Він становитиме 2,16 грн/кВт-год.

Стало відомо, що багатьом українцям вдалося отримати економні двозонні лічильники на світло, які встановили у рамках реалізації інвестиційної програми. Причому вона поширюється не лише на жителів міст, а й сіл.