Тариф на електроенергію зросте на 32%: названо нову вартість кіловат-години

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується підвищення тарифу на електроенергію для побутових споживачів на 32%. Це спровокували обстріли з боку російських окупантів. Названо нову вартість кіловат-години.

Тариф на електроенергію зросте на 32%: названо нову вартість кіловат-години - today.ua

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко заявив, що українці власним коштом відновлюватимуть пошкоджені об'єкти енергосистеми. Дискусія щодо зростання тарифів на електрику активізується.

Аналітик пояснив, що в європейських країнах відновлення, капітальний ремонт та модернізація об'єктів енергетики проводиться лише за державні гроші. Їх залучають з бюджетів, а також з фінансових компаній. Однак це не позначається на тарифікації для громадян. В Україні інша ситуація, яку ускладнює воєнний стан. Проблема покладається на споживачів, які змушені платити більше.

"Якщо й надалі будуть такі проблеми, і Ігор Сирота це підтвердив (глава Укргідроенерго — Прим.ред.), що для ремонту вони бачать, що треба піднімати тарифи на електроенергію. І в середньому вони планують підняти десь до 3,5 грн", - уточнив Попенко.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Експерт наголосив і на ударах по газотранспортній системі, які можуть призвести до серйозних наслідків наступного опалювального сезону. Олег Попенко нагадав, що Україна закачує газ до сховищ, а взимку витягує. Потрібно вжити заходів щодо захисту вітчизняних газових сховищ, інакше виникнуть проблеми у всій країні.

Нагадаємо, що зараз тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 2,64 грн/кВт-год. Таким чином, якщо після підвищення він зросте на 32%.

Тариф на електроенергію зросте на 32%: названо нову вартість кіловат-години

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше стало відомо після масштабної ракетної атаки в п'ятницю, 22 березня, ДТЕК втратила близько половини потужностей.

Також повідомлялося, яким буде тариф на електроенергію з 1 квітня: українці можуть платити за комунальну послугу на 50% менше.