Тариф на електроенергію підвищили втричі для однієї категорії українців

Автор: Леся Ловіцька

В Україні для побутових споживачів діє єдиний фіксований тариф на електроенергію – 2,64 грн/кВт-год. Однак для однієї категорії громадян його підвищили втричі. Про це повідомили у Вінницяобленерго.

Тариф на електроенергію підвищили втричі для однієї категорії українців - today.ua

Вказано, що йдеться про тих, хто краде електрику. Його вартість буде майже втричі вищою за звичайну – від 6,03 до 8,79 гривні за кожну кіловат-годину. Тариф залежатиме від періоду крадіжки. Таким чином, якщо незаконно отримано 100 кВт-годин, доведеться заплатити за них не 264 грн, а до 879 грн – на 615 грн більше:

"Поспішаємо засмутити всіх, хто з метою економії на оплаті за електричну енергію замислився чи вже чинить крадіжку електроенергії. Адже нарахування за складеними актами про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії значно перевищує обсяги споживання та відображає бажання займатися подібними речами. Споживачі, які зважилися на крадіжку, не просто розрахуються за крадене, але ще й заплатять за ціною вищою за ринкову".

Вказано, що підрахунок неврахованої електроенергії завжди є добутком трьох величин:

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

  • кількості днів протягом споживання електроенергії вироблялося з порушенням правил;
  • вартості розрахункового добового обсягу споживання;
  • величини вартості витрат обленерго на купівлю 1 кВт/год на компенсацію незапланованих втрат + витрати на передачу та розподіл у встановлений період.

Тарифи на передачу (Укренерго) та розподіл (обленерго) затверджуються НКРЕКП. Середня ціна купівлі електроенергії оператором системи на ринку визначається після підбиття підсумків, і щомісяця вона різна.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Споживачів закликали залишатися відповідальними та дотримуватися правил електробезпеки. У разі виявлення порушень та зафіксованої крадіжки електрики, слід повідомляти про це постачальнику. У Вінницяобленерго вказали телефон кол-центру: 0 800 217 217 та пообіцяли анонімність.

Раніше з'явилася інформація, що тарифи на електроенергію можуть підвищити на 32% - до 3,5 грн/кВт-год.