Супермаркети переписали ціни на овочі: скільки коштують продукти наприкінці березня

Автор: Леся Ловіцька

В Україні наприкінці березня стрімко подешевшали овочі. Супермаркети оновили ціни наприкінці березня. У Today.ua проаналізували динаміку вартості картоплі, цибулі, моркви та капусти за останній місяць.

Супермаркети переписали ціни на овочі: скільки коштують продукти наприкінці березня - today.ua

За даними сайту "Мінфін", у торгових мережах почали знижуватись ціни на овочі місцевого виробництва. Це дивно, тому що за аналогічний період минулого року ситуація була протилежною. Особливо помітно навесні 2023-го подорожчали цибуля та морква – їх продавали по 70-80 грн за кілограм.

Ціни на картоплю

Середня вартість кілограма картоплі у лютому становила 26,01 грн/кг, а у березні – вже 24,45 грн/кг. Вона найдешевша у гіпермаркетах Метро – 21,80 грн/кг.

Ціни на цибулю

Українські аграрії врахували дефіцит цибулі на ринку, який спостерігався у 2023-му й збільшили для неї площу засіву. Вдалося отримати гарний урожай, проблем із нестачею овочів більше немає. Нині середня ціна цибулі – 15,54 грн/кг. Минулого місяця вона була дорожчою – у середньому 16,95 грн/кг. За даними на 31 березня, найдоступніший овоч у супермаркетах Ашан – 14,50 грн/кг.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

А синя цибуля суттєво подорожчала. У лютому її продавали у середньому за 48,10 грн/кг, а тепер – за 93,50 грн/кг.

Ціни на моркву

Морква вже кілька місяців поспіль залишається одним з найдешевших овочів. Наприкінці березня вона представлена за 10,43 грн/кг, а у лютому її реалізували в середньому по 13,92 грн/кг, що також не можна назвати високою ціною.

Найдешевша морква зараз у супермаркетах Метро та Ашан – 8,90 грн/кг.

Супермаркети переписали ціни на овочі: скільки коштують продукти наприкінці березня

Ціни на капусту

Помітно подешевшала й білокачанна капуста – більш як на 2 гривні за кілограм. Так, минулого місяця супермаркети пропонували її в середньому за 15,27 грн, а зараз – за 13,16 грн/кг. У Новусі та Метро найнижчі ціни на овоч борщового набору – 12,29 та 12,30 грн/кг відповідно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А ось молода капуста стала дорожчою – ціна з 68,35 грн/кг зросла до 72,57 грн/кг. В Ашані її можна придбати за 67,90 грн/кг.

Раніше повідомлялося, що в Україні на тиждень знизили ціни на продукти у супермаркетах АТБ та Сільпо.