Субсидії на понаднормову площу житла: хто з громадян має право на допомогу

Автор: Лобанова Єлизавета

У Пенсійному фонді України нагадали, хто з громадян має право на отримання субсидії на понаднормову площу житла, і які державні нормативи діють при призначенні цього виду допомоги.

Субсидії на понаднормову площу житла: хто з громадян має право на допомогу - today.ua

За законом субсидія на площу, що перевищує встановлену соціальну норму житла, може бути призначена непрацездатним особам, які не працюють та проживають самостійно у домогосподарстві. При цьому у заяві на отримання допомоги потрібно обов'язково вказати свій статус, щоб у ПФУ одразу бачили, під яку категорію ви підпадаєте.

Хто має право на отримання субсидії на понаднормову площу житла 

До таких одержувачів належать непрацездатні особи, які проживають самі та одержують пенсію за віком, за вислугою років, через втрату годувальника або інвалідність. Також до цієї категорії входять громадяни, які отримують державну соціальну допомогу з інвалідності або тимчасову державну соціальну допомогу.

Інформація про належність членів домогосподарства до вищезгаданих категорій осіб зазначається у декларації про доходи та витрати осіб, які подали заяву про призначення житлової субсидії.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Субсидії на понаднормову площу житла: хто з громадян має право на допомогу

Як розраховується площа житла для отримання субсидії

Наднормативна площа житла розраховується як 30% соціальної норми житла для домогосподарства. На одну людину це все, що не менше 63,53 м2, на двох - 81,27 м2, на трьох - 99 м2.

Субсидії призначаються у рамках соціальних норм житла, встановлених постановою уряду від 06.08.2014 №409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Призначення субсидії на понаднормову площу житла може бути переглянуто при зміні складу сім'ї, працевлаштуванні або зміні джерел доходів. Отримувач зобов'язаний повідомити такі зміни протягом 30 календарних днів. Для сімей, які отримували субсидію в неопалювальний період, це право зберігається автоматично при розрахунку субсидії на опалювальний період, і додатково не потрібно подавати заяву.

Раніше повідомляли, кому з українців можуть достроково скасувати виплату субсидії.