Українці масово оформляють субсидії за умов повномасштабної війни. Це важлива підтримка громадян, які через низькі доходи не можуть повністю оплачувати комуналку. Стало відомо, кому субсидію на сезон, що не опалюється, не продовжать автоматично. Їм слід повторно подати заяву.
В Україні завершився опалювальний сезон. У 2024 році це сталося раніше, ніж зазвичай. Так, тепло у квартирах відключили наприкінці березня, а не у середині квітня, як це було раніше. У період з 1 травня по 30 вересня розраховують субсидії на неопалювальний період.
У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомили, що пільги та житлові субсидії на неопалюваний сезон з травня автоматично перепризначатимуть для абсолютної більшості одержувачів. Головна умова – у них не мали змінитися склад або майнове становище сім'ї.
Вказано, що є певна категорія громадян, які мають звернутися до відділення ПФУ: якщо в опалювальний сезон розмір плати за ЖКП, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування та соціальної норми житла та не перевищував обсяг обов'язкового відсотка платежу (призначена субсидія складала 0 грн).
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Якщо такі домогосподарства претендують на призначення субсидії на неопалювальний сезон, їм слід подати до ПФУ нові та правильно заповнені заяву та декларацію.
Важливий момент: якщо заява подана протягом двох місяців з початку неопалюваного сезону, субсидія призначається з початку, але не раніше дня отримання права на неї.
Якщо субсидію призначили з початку неопалюваного сезону, для її розрахунку враховують середньомісячний сукупний дохід за ІІІ та ІV квартали минулого календарного року. Пенсія враховується у розмірі нарахованої виплати за березень цього року.
Вказано, що документи для оформлення субсидії можна надати через сайт електронних послуг Пенсійного фонду України: pfu.gov.ua.
Нагадаємо, що субсидію призначають, якщо сім'я витрачає на оплату комунальних послуг понад 15% від загального доходу. Рішення ухвалює ПФУ.
За субсидією має право звертатися член сім'ї, на ім'я якого виписані комунальні рахунки. Звертатися по державну допомогу можна особисто або в онлайн-режимі.
Субсидію перераховують двічі на рік – 1 жовтня на опалювальний сезон та 1 травня на неопалювальний сезон.
Кому не нарахують субсидію
Допомога не надається громадянам, які:
- мають борги за комуналку – не оплачували послуги за три та більше місяців;
- хоча один член сім'ї не навчається і не працює, але при цьому не стоїть на обліку як безробітний;
- площа будинку перевищує 230 кв. м чи квартири – 130 кв. м (крім багатодітних сімей);
- які мають авто віком до п'яти років, або володіють більш ніж одним транспортним засобом віком до 15 років (крім велосипедів та мопедів);
- не повернули помилково призначену субсидію – переплату;
- мають банківський депозит на 100 та більше тисяч гривень;
- купували щось більш ніж на 50 тис. грн протягом року до оформлення субсидії;
- накопичили заборгованість за аліментами – за три та більше місяців.
Раніше повідомлялося, що безробітні українці можуть отримати субсидію: у Пенсійному фонді назвали ключову умову.