Today.ua

Столтенберг закликав країни НАТО щороку виділяти 40 млрд євро на військову допомогу Україні

Північноатлантичний альянс (НАТО) планує зробити фінансування військових потреб України більш прагматичним та передбачуваним. Для цього генеральний секретар військового блоку Єнс Столтенберг запропонував країнам-учасницям збирати 40 млрд євро щорічно.

Говорячи про країни НАТО та їхній спільний фонд, Столтенберг мав на увазі європейські держави та Канаду, оскільки США щороку виділяють величезну суму на підтримку України. Однак, оскільки цього року закон про допомогу нашій країні "застряг" у Конгресі майже на пів року, генсек НАТО хоче, щоб допомога від інших країн Альянсу мала більш передбачуваний характер.

"Ми вже витрачаємо близько 40 мільярдів (євро – ред.) на рік, але я прошу членів Альянсу взяти на себе зобов'язання щодо виділення цих коштів на наступні роки. Це нові гроші, тому що це гроші, яких немає зараз. І найголовніше – нам потрібна передбачуваність", – заявив Єнс Столтенберг у Празі після зустрічі з міністрами оборони країн НАТО.

Генсек Північноатлантичного альянсу вважає, що зрозумілі зобов'язання щодо довгострокової військової підтримки України змусять російського диктатора Володимира Путіна замислитися про перспективи продовження війни.

Єнс Столтенберг зазначив, що окремі держави намагаються порушити монолітність НАТО у питанні підтримки України, очевидно натякаючи на Угорщину та Словаччину.

"Ми знайдемо способи гарантувати, що ці рішення працюватимуть і не будуть заблоковані", – додав він.

Столтенберг зазначив, що допомога від країн Північноатлантичного альянсу не має обмежуватися лише воєнним періодом. Він переконаний, що держави, які входять до військового блоку, повинні унеможливити повторну спробу вторгнення Росії, достатньо зміцнивши Збройні сили України.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО раніше закликав країни, що входять до військового блоку, дозволити Україні завдавати ударів по території Росії. Як стало відомо напередодні, цей заклик був почутий, зокрема, і у Вашингтоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ