Стане як у Європі: Гетманцев розповів про реформу податкової системи в Україні

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується податкова реформа. Голова комітету з податків Данило Гетманцев розповів, до чого готуватись громадянам, зокрема ФОП. Депутат Верховної Ради від "Слуги народу" запевнив, що систему наблизять до європейської.

Стане як у Європі: Гетманцев розповів про реформу податкової системи в Україні - today.ua

Народний обранець пояснив, що у нашій країні необхідно змінити оподаткування. Законодавство у цій сфері приведуть у повну відповідність до законодавства Євросоюзу. Однак поки що точних термінів проведення реформ немає. Очікується, що її реалізують після завершення повномасштабної війни.

Гетманцев наголосив, що від "10-10-10" – реформи, що передбачає зниження податкових ставок, відмовилися. Він особисто виступав проти реалізації цієї ініціативи.

"Напевно, відмовимося від блокування податкових накладних, але запровадимо європейські механізми контролю, будуть не менш жорсткими та точно не дозволять зловживання ПДВ. І так з іншими податками", - зазначив парламентар.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Данило Гетманцев пояснив, що потрібна імплементація законодавства податковій, фінансовій та митній сферах. Він назвав євроінтеграцію єдиним шляхом для нас.

"Ми вже наступного року точно імплементуватимемо в наше законодавство механізми оподаткування податком на прибуток підприємств, що діють у Європі", - пояснив депутат ВРУ.

Вказано, що в Україні поки що не така система ПДВ, як у Європі, тому треба брати з неї приклад. Там жорсткіший контроль, ніж зараз у нас.

Стане як у Європі: Гетманцев розповів про реформу податкової системи в Україні

Що зміниться для ФОП

Голова комітету Верховної Ради з податків запевнив, що система оподаткування "поліпшиться" для суб'єктів малого підприємництва. А середній та великий бізнес не зможе скористатися послабленнями, як це відбувається зараз.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Тому для них це буде гірше, безумовно. Але малим буде краще. Бо якщо ти малий підприємець, і маєш пільгове спрощене оподаткування, а поряд з тобою стає великий підприємець на таких же умовах, це неправильно. Він вбиває тебе своїми конкурентними перевагами за рахунок свого масштабу", – цитує аналітика "Телеграф".

Нагадаємо, як збільшать податки ФОП різних груп у 2024 році.