На зміну курсу долара в Україні можуть відреагувати всі галузі економіки, і ринок нерухомості не виняток. Наразі приводів для паніки немає. Принаймні восени експерти не передбачають сильних змін цін на житло, крім тих, що вже були закладені забудовниками та власниками нерухомості.
Безумовно, зокрема вартість первинної нерухомості безпосередньо залежить від поточного курсу долара. Експерт із нерухомості Володимир Семенцов пояснює, що на ринку нерухомості на випадок інфляційного стрибка та нестабільності девелопери заклали курс цін у межах 40-42 гривень за долар. Курс НБУ на сьогоднішній день складає 36,59 грн/долар.
Експерт зазначає, що ціни на житло прив'язані до потенційного зростання вартості будівельних матеріалів та будівельно-монтажних робіт. А в умовах війни ця "прив'язка" стала ще відчутнішою, і на початку 2023 року вартість житла на первинці різко зросла на 40 – 45%. Вагомою причиною такого подорожчання стало і те, що валютний курс на первинному ринку на 7 – 10% більше готівки разом із реальним подорожчанням собівартості будівництва.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Ціни на житло в Україні в жовтні 2023
За прогнозами експерта Семенцова, жовтень для ринку нерухомості буде місяцем затишшя, адже попит на житло серед потенційних покупців упав.
До кінця місяця не передбачається надмірних стрибків у ціні на квартири, тому коливання цін не перевищуватиме в середньому 1-2%.
Через побоювання покупців щодо можливих атак на енергетичну інфраструктуру в опалювальний сезон на первинному ринку не варто очікувати на підвищення попиту на житло до кінця зими. Зміна курсу долара тут менший фактор впливу, ніж ситуація на фронті та в енергетиці.
Раніше ріелтор розповіла, як змінюватимуться ціни на оренду квартир у Києві до кінця осені.