Працівники ТЦК, які брали участь у бойових діях, становлять менше половини їхнього персоналу. Решта військовослужбовців, що там працюють, ніколи на фронті не були.
Таку інформацію оприлюднила у Facebook нардеп Галина Третьякова, опублікувавши відповідь Міноборони на свій запит.
Отже, практично кожен другий співробітник ТЦК навіть "пороху не нюхав".
Перезавантаження ТЦК, яке українцям обіцяли торік, передбачало ротацію між фронтом і тилом. На місце військовослужбовців із ТЦК мали прислати людей, які воювали, і яким отримані поранення не дозволяють брати участь у бойових діях. Їх мали замінити здоровими і придатними для служби працівниками військкоматів. Власне, так і сталося, але тільки для частини персоналу. А в основному обійшлося заміною керівного складу ТЦК.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Процентне співвідношення військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які є учасниками бойових дій, до їх загальної чисельності складає 46,2%", - йдеться у відповіді генерал-майора Анатолія Баргилевича, який на той момент був т.в.о. Головнокомандувача ЗСУ.
Крім того, Галина Третьякова у своїй публікації повідомляє, що зараз в Україні налічується близько 200 тисяч пенсіонерів-силовиків, які вийшли на пенсію за вислугою років, і яким ще немає 60-ти. Середній вік таких пенсіонерів становить 45-47 років.
Лише 5410 цих пенсіонерів нині служать у ЗСУ. Решта воліють залишатись на заслуженому відпочинку, йдеться у відповіді Баргилевича.
Нагадаємо, депутати відхилили багато правок, що стосуються відстрочки від мобілізації. Водночас визначено коло осіб, яким точно не дадуть відстрочку.