Більшість українських біженців зупинилася у Польщі та Німеччині. Вони отримують там суттєву соціальну допомогу, а також можливість навчатися та працювати. Стало відомо, скільки грошей вдається заощадити нашим співвітчизникам у вказаних країнах.
За даними опитування, яке провела міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем'єр-міністра Польщі, вдається заощаджувати кошти, отримані з різних джерел – робота, матеріальна підтримка сім'ї, соцвиплати. Опитування провели серед 400 повнолітніх українців, які прибули до Польщі після початку війни, а згодом поїхали до Німеччини.
У Німеччині вдалося працевлаштуватись 28% українських біженців. Більшість приїжджих заощаджує близько 500 євро на місяць. Така сума залишається після всіх витрат на життя. У кожного п'ятого залишається від 100 до 300 євро.
У Польщі українські біженці мають можливість економити майже в 4,5 рази менше, ніж у Німеччині – близько 111 євро.
Директор міжнародної рекрутації EWL Марцін Колодзейчик зазначив, що українці прагнуть переїхати з Польщі до Німеччини, бо там вищий рівень життя.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За рік кількість зареєстрованих біженців у ФРН збільшилась на 410 тисяч. Громадян приваблюють там:
- вищі соціальні виплати (42%);
- робота із вищою зарплатою (27%);
- можливість накопичення заощаджень (38%);
- наявність друзів та знайомих (43%).
Раніше повідомлялося, які виплати отримують українські біженці у європейських країнах – Польщі, Німеччині, Великій Британії, Ірландії та Франції. Вони можуть розраховувати від держав на допомогу, яка сягає 602 євро на місяць.