Стало відомо про таємні тристоронні переговори між Україною, Туреччиною та Росією: про що йшлося

Автор: Марченко Любов

Стало відомо про таємні тристоронні переговори, які цьогоріч велися між Україною, Туреччиною та Росією. Предметом переговорів було питання щодо безпеки судноплавства у Чорному морі. В результаті нібито було досягнуто домовленостей, які влаштовували всіх. Однак в останню мить Україна вийшла з переговорного процесу.

Стало відомо про таємні тристоронні переговори між Україною, Туреччиною та Росією: про що йшлося - today.ua

Про це повідомило агентство Reuters, спираючись на інформацію із чотирьох джерел.

У повідомленні йдеться, що Україна, Росія і Туреччина вели ці переговори упродовж двох місяців. Переговори проходили в умовах секретності через делікатність самого факту їх проведення та складу учасників. Роль "буфера" між двома ворогуючими сторонами, а також повноцінного учасника переговорів узяла на себе Туреччина. Перемовини проходили за наполяганням ООН.

В результаті двомісячних дискусій сторонам вдалося досягти прийнятного варіанту в питанні безпеки торгового судноплавства у Чорному морі. Попри досягнуту згоду, українська сторона не хотіла офіційно підписувати напрацьований документ, однак погодилась на його оприлюднення.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Отже 30 березня, за погодженням з двома іншими партнерами, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган мав повідомити про досягнуту згоду. Це якраз мало відбутися напередодні регіональних виборів у Туреччині, які проходили 31 березня. Як відомо, партія Ердогана їх програла, поступившись першістю опозиційній прозахідній політичній силі.

Стало відомо про таємні тристоронні переговори між Україною, Туреччиною та Росією: про що йшлося

Звісно, що оприлюднення важливої міжнародної угоди, досягнутої за участю та посередництвом Ердогана, додало би політичної ваги йому та його партії. Однак в останню мить Київ раптово оголосив про свій вихід з цієї угоди.

"В останню хвилину Україна раптово вийшла, і угода була зірвана", - цитує видання одного зі своїх інсайдерів.  

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Причому три інші джерела, незалежно одне від одного, також підтвердили цю інформацію. Слід зауважити, від офіційних представників усіх трьох країн поки що не було ніякої реакції на публікацію Reuters.

Нагадаємо, аналогічна ситуація виникла навесні 2022, коли в Туреччині проходили переговори міх Україною та РФ щодо мирної угоди між двома ворогуючими країнами. Тоді Україна також несподівано вийшла з переговорного процесу. Про це нещодавно розповів у своєму інтерв'ю Давид Арахамія.