Стало відомо, коли та на скільки зростуть пенсії українців: у Мінсоцполітики анонсували три етапи

Автор: Лобанова Єлизавета

Пенсії українців наступного року планують підвищити у три етапи. Пов'язано це із підвищенням прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. У кого і на скільки виростуть виплати, повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

Стало відомо, коли та на скільки зростуть пенсії українців: у Мінсоцполітики анонсували три етапи  - today.ua

Перший етап запланований в уряді з 1 січня. У зв'язку з зростанням розміру мінімальної заробітної плати для осіб, які досягли віку 65 років, зросте мінімальний розмір пенсії за віком (за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу). Розмір виплат буде встановлений у сумі 40 відсотків від мінімальної заробітної плати.

Також після нового року передбачено індексацію пенсій у зв'язку із зростанням розміру мінімальної зарплати, яка використовується органами Пенсійного фонду як розрахункова величина для визначення надбавки за проживання у зоні радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС, за рішеннями суду.

Стало відомо, коли та на скільки зростуть пенсії українців: у Мінсоцполітики анонсували три етапи

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

З 1 березня розпочнеться другий етап. Надбавки будуть встановлені у зв'язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Індексацію проведуть через збільшення показника середньої зарплати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та яка враховується для визначення розміру пенсії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Третій етап підвищення пенсій заплановано Мінсоцполітикою з 1 квітня. Пенсії зростуть у працюючих пенсіонерів з урахуванням збільшеного страхового стажу. Також виплати перерахують через зростання розміру мінімальної зарплати. Чоловіки з 35-річним страховим стажем та жінки з 30-річним страховим стажем у віці 65 років отримають 40% від мінімалки.

Раніше повідомлялося, що з нового року деяким українцям припинять виплату пенсії.