Українські пенсіонери, які виїхали за період війни за кордон, мають щорічно проходити фізичну ідентифікацію, щоб продовжувати отримувати виплати. Цього року громадянам встановили термін до 31 грудня.
Як пройти ідентифікацію для продовження пенсії
Пенсіонери можуть оновити інформацію про себе за допомогою послуги "Дія. Підпис". Ця опція доступна на порталі електронних послуг Пенсійного фонду в особистому електронному кабінеті.
- Перейдіть до "Меню" - "Дія.Підпис";
- Натисніть кнопку "Створити";
- Підтвердіть особистість через перевірку з фотографіями, NFC BankiD;
- Придумайте 5-значний код для "Дія.Підпис".
Кваліфікований електронний підпис можна отримати лише за наявності ID-картки або біометричного закордонного паспорта у додатку "Дія". Термін дії електронного підпису – 1 рік. Послуга її створення безкоштовна.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Також через консульську посадову особу пенсіонер за кордоном має засвідчити поточне місце проживання у відповідній країні проживання.
Українці, які досягли пенсійного віку, перебуваючи за кордоном, можуть оформити пенсію дистанційно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього їм не потрібно їхати до України.
Отримувати виплати українські пенсіонери, які перебувають за кордоном, можуть міжнародними переказами через Укрпошту, якщо в Україні вони отримували пенсію у готівковій формі. Ті громадяни, хто отримував пенсії на картку, продовжують отримувати виплати тим самим способом.
Раніше повідомлялося, як зміниться мінімальна пенсія українців до кінця 2023 року.