Попри війну в Україні і викликану нею велику нестачу коштів у бюджеті, чимало українських держслужбовців отримують дуже непогану зарплату. Так, середня зарплата чиновників у деяких держструктурах вимірюється у шестизначних цифрах.
Це стало відомо із даних, оприлюднених Мінфіном. Зокрема, там міститься зарплата чиновників, виплачена у різних держустановах за січень 2024 року.
У кого з держчиновників зарплата найвища
Серед державних установ всеукраїнського рівня найбільше пощастило із заробітками Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Членам цієї комісії у січні виплатили середню зарплату понад 400 тис. грн. Шестизначні заробітки також мають члени Рахункової палати (171,5 тис. грн) та Центральної виборчої комісії (170 тис. грн).
Водночас найменшу зарплату серед держустанов всеукраїнського рівня у січні мали працівники Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства і продовольчих програм. Тамтешній керівник отримав лише 35 тисяч.
Скільки платять суддям
У Вищому антикорупційному суді середня зарплата за січень склала 211 тис. грн. При цьому середній посадовий оклад там становить 80 тисяч. Завдяки надбавкам зарплата стає вищою вдвічі також і в Конституційному суді. Тамтешні судді, маючи середній посадовий оклад 77,5 тис. грн, в січні отримали по 150 тис. грн.
А керівництво Вищого суду з питань інтелектуальної власності, яке має оклад по 40 тис. грн, отримало в січні лише по 50 тис. грн. Не цінують у нас захист інтелектуальної власності.
Хто в лідерах серед обласних адміністрацій
Серед обласних державних адміністрацій лідирує Донецька. Щоправда середній посадовий оклад у тамтешніх чиновників невисокий – лише 28 тис. грн. Зате на шляху до гаманця отримувача він обростає такими надбавками, що виходить середній заробіток майже 287 тис. грн.
Нагадаємо, деяким українцям на дистанційній роботі обіцяють зарплату до 70 тис. грн.