За попередніми підсумками цьогорічної вступної кампанії вже можна сказати про освітні прагнення молодих українців. Переважна більшість випускників шкіл не тяжіє до точних наук і не прагне навчатись на інженерних спеціальностях. Як і до війни, абітурієнти хочуть бути гуманітаріями та правознавцями.
Такі дані публікує ресурс Оsvita.ua.
Попри те, що держава потребує технарів та особливо гостро потребуватиме їх після війни, молоді українці не готові йти навчатися на технічні спеціальності. Як і їхні попередники 10-15 років тому, вони вважають більш престижною гуманітарну сферу, у крайньому разі – менеджмент. Хоча працевлаштуватися з такими дипломами потім буває дуже непросто. Зрештою більшість дипломованої молоді знаходить собі застосування у зовсім інших сферах.
Отже, найвищу сходинку у рейтингу популярності в цьогорічних абітурієнтів посіла "Психологія". Психологами виявили бажання стати 49 792 вступника. На другій позиції розташувався "Менеджмент". Майбутніх менеджерів в Україні може стати більше на 47 813 осіб. Третю сходинку посіла "Філологія". Бачать своє майбутнє у цій сфері 44 663 вступники.
Популярні зараз
Стилісти назвали головний колір осені 2024 року: як створити модний образ на кожен день
У МВС повідомили, як перереєструвати автомобіль після встановлення ГБО
У Раді зробили заяву щодо демобілізації у ЗСУ: “Люди не розуміють, чого чекати“
І лише на п'яту позицію потрапила спеціальність, яку можна вважати умовно технічною – "Комп'ютерні науки". Туди подав документи 33 121 вступник. А безпосередньо над цією спеціальністю на четвертій позиції розташувалась іще одна гуманітарна - "Право" (40 265 заяв).
Серед вишів у перші дні реєстрації найбільшою популярністю користувався Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут ім. Сікорського". Другим до рейтингу несподівано увірвався Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, а третім став київський Державний торговельно-економічний університет.
Водночас зовсім мало подано заяв на спеціальності "Середня освіта" за напрямками фізика, хімія та природничі науки. У перспективі це призведе до того, що в Україні не вистачатиме шкільних учителів із цих предметів.
Нагадаємо, Міносвіти підготувало наказ, який залишить багатьох учителів без роботи.