США знайшли можливість передати Україні більше ракет для систем Patriot

Автор: Корнєєв Ігор

Швейцарія не отримає обіцяних ракет для систем Patriot від США. Натомість постачання буде перенаправлено в Україну.

США знайшли можливість передати Україні більше ракет для систем Patriot - today.ua

Американці зобов'язалися поставити до Швейцарії керовані ракети PAC-3 MSE для зенітно-ракетних комплексів Patriot. Європейська країна активно переозброюється в рамках програми Air2030 і планує прийняти ці ракети на озброєння через п'ять років.

Для цього між Вашингтоном та Берном було укладено контракт на постачання, виконання якого тепер буде відкладено. Швейцарське видання Blick повідомило, що американці активували пункт форс-мажору у контракті та не поставлять ракети PAC-3 MSE. Цю інформацію вже підтвердили в уряді Швейцарії.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Як екстрені обставини США назвали війну в Україні. Саме в нашу країну вони мають намір поставити боєприпаси до систем ППО Patriot, які спочатку були призначені для швейцарських зенітно-ракетних комплексів.

"Швейцарії знову потрібна незалежна та сильна оборонна промисловість, а також диверсифікація закупівель між виробниками та країнами", – прокоментувало ситуацію швейцарське Федеральне відомство з оборонних закупівель.

Зазначимо, що контракт на постачання ракет PAC-3 MSE між США та Швейцарією було укладено у жовтні 2023 року, коли війна в Україні тривала вже півтора року. Також між країнами діє угода про постачання новітніх винищувачів F-35A.

США знайшли можливість передати Україні більше ракет для систем Patriot

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

PAC-3 MSE (Missile Segment Enhancement) – це найсучасніший боєприпас для систем Patriot. Він був розроблений для захисту від ракет малої дальності.

Нагадаємо, напередодні ми повідомляли, що зараз у швейцарському парламенті вирішується питання про те, щоб дозволити третім країнам реекспорт зброї, яка належить Швейцарії, до України. Ця європейська країна протягом 200 років дотримувалась нейтралітету і не постачала зброю країнам, що воюють.