Хід військових дій в Україні починає розчаровувати союзників у США. Вони вважають, що війна в Україні зайшла у глухий кут через те, що українське командування не дотримувалось стратегії, яку пропонували американські військові спеціалісти. Водночас в української влади є свої претензії до заокеанських союзників.
Про це йдеться в матеріалі, опублікованому виданням The New York Times.
Найбільше розчарування у США викликає недотримання стратегії, яка була розроблена для ЗСУ військовими фахівцями із Пентагону. Спеціалісти зі США пропонували Києву не розпорошувати свої сили у контрнаступі по всій лінії фронту, а зосередити їх на одній ділянці фронту, щоб здійснити там відчутний прорив. Однак у Києві вирішили вести наступальні дії одночасно на кількох ділянках.
Крім того, в української та американської сторін також не було досягнуто згоди і в питанні щодо захисту Авдіївки. Командування не виводило українських військових з міста до останнього, хоча американська сторона пропонувала здати Авдіївку раніше, аби зберегти техніку і людей. Але в ЗСУ вирішили зосередитись на битві за місто, яке, за оцінками американських фахівців, "не має стратегічної цінності".
Є свої претензії до США і в української влади. Головна з них – затягування із військовою та гуманітарною допомогою, на яку так розраховувала Україна. Крім того, США затягують із постачанням Україні ракет великої дальності та винищувачів. Усі це відбивається на боєздатності українського війська.
Водночас у New York Times зазначають, що в жодному разі не йдеться про припинення військового співробітництва між двома країнами. США були й залишаються союзниками України. Крім того, у Пентагоні вже розробили стратегічний план дій України на 2024 рік. Цим планом, зокрема, передбачено знищення Кримського мосту, як основної транспортної артерії, якою РФ здійснює постачання зброї та боєприпасів в окупований Крим.
"Російські війська використовують міст для постачання та матеріально-технічного забезпечення, і він є критично важливим для їхніх зусиль на півдні України та в Криму", - зазначають у виданні.
Нагадаємо, Україна може одержати ядерну зброю за допомоги США та спецпрограми НАТО.