Споживачам, які не дали контролеру доступ до лічильника, припинять електропостачання

Автор: Марченко Любов

Постачальники електроенергії періодично проводять звірку показань електролічильників та перевіряють їхній зовнішній огляд. У випадку, якщо споживач не надає перевіряльникам доступ до лічильника, йому можуть припинити електропостачання.

Споживачам, які не дали контролеру доступ до лічильника, припинять електропостачання - today.ua

Про це, зокрема, йдеться у повідомленні Львівобленерго, опублікованому у Facebook-акаунті енергопостачальної компанії.

У повідомленні йдеться, що контролери компанії мають періодично здійснювати звірку показань лічильників, а також їхню фотофіксацію. На фото фіксують не лише показання лічильника, але й його зовнішній вигляд і стан: номер приладу обліку, а також наявність і стан пломб.

Є певна періодичність таких оглядів. Для звичайних лічильників вона становить 3 місяці, а для лічильників із дистанційним способом передачі показань – півроку.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

"Контрольні огляди електролічильників проводять один раз на три місяці, а в споживачів, в яких встановлено АСКОЕ — раз на півроку. При цьому також проводять фотофіксацію приладів обліку", - йдеться у повідомленні.

Аналогічна процедура також здійснюється і при заміні приладу обліку. Така фотофіксація дає змогу уникнути непорозумінь між клієнтом і надавачем послуг у випадку можливих судових позовів. Отже, споживачі мають надавати контролерам доступ до приладів обліку, щоби ті мали змогу нормально оглянути і сфотографувати лічильник.

Споживачам, які не дали контролеру доступ до лічильника, припинять електропостачання

Однак трапляються випадки, коли споживачі ігнорують цю вимогу і не пускають перевіряльників до лічильника та не дають їм змоги зафіксувати показання. У таких випадках вони ризикують взагалі залишитись від електроживлення. Їм просто його відключатимуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У випадку систематичного недопуску енергетиків до приладів обліку можливе припинення електропостачання", - попередили енергетики.

Нагадаємо, наразі в Україні діє єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів, який було встановлено з червня, і який дорівнює 2,64 грн/кВт-год. Цей тариф залишатиметься незмінним, принаймні, до закінчення опалювального сезону.