Сотні тисяч українців стоять у чергах на житло: хто ці оптимісти, і чи всміхнеться їм нарешті доля

Автор: Марченко Любов

Як з’ясувалось, в Україні ще існують черги на житла. Себто йдеться про безплатну квартиру, яку мають дати тому, хто дочекається своєї черги.

Сотні тисяч українців стоять у чергах на житло: хто ці оптимісти, і чи всміхнеться їм нарешті доля   - today.ua

Такою інформацією поділилась під час брифінгу очільниця комітету Верховної Ради з питань органів державної влади, місцевого самоврядування та містобудування Олена Шуляк.

Черги на житло нашим сучасникам видаються архаїчним явищем, що назавжди відійшло в минуле разом із безплатною освітою та медициною. Навіть більше, якщо про освіту й медицину ще хтось чув, а хтось і пам’ятає, то про безплатне житло, за яким треба було вистояти чергу, майже не згадує ніхто. Бо й тоді, ще за часів колишньої держави, зазвичай треба було чекати два-три десятки літ, щоби нарешті отримати заповітні квадратні метри.

Водночас, за словами чиновниці, нині у чергах на  отримання житла стоять понад 600 тисяч українців. Звісно, що у них немає ніяких перспектив будь-коли конвертувати те своє багаторічне чекання у конкретні квадратні метри. Розуміючи безперспективність таких черг, влада має намір повністю переглянути і внести зміни до житлової політики, щоби привести її у відповідність до сьогоднішніх реалій.

Популярні зараз

Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією

Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші

Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру

Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС

Житловому кодексу - понад 40 років, але в чергах на квартири люди стоять довше  

"Сьогодні понад 600 тисяч наших громадян стоять у чергах на отримання житла. Вони стоять десятиріччями, але черга не рухається. На жаль, в Україні діє Житловий кодекс, прийнятий ще в 1983 році, і близько 90% прописаних у ньому норм сьогодні не працюють. Щоб вирішити це і низку інших питань, нам потрібно переглянути все законодавче поле щодо того, як має формуватися житлова політика", — повідомила депутатка.

Сотні тисяч українців стоять у чергах на житло: хто ці оптимісти, і чи всміхнеться їм нарешті доля

За словами Шуляк, повномасштабна війна, а також процес інтеграції України до ЄС також вимагають зміни підходів до житлової політики. У Мінвідновлення вже триває підготовка нового законопроекту, в якому будуть викладені нові підходи і нові засади формування державної політики щодо житлового будівництва і забезпечення житлом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, навряд чи сьогодні Україні стовідсотково підійде європейська модель, яка передбачає широке використання орендованого житла. Адже після війни Україні потрібні будуть "осідлі" громадяни, які триматимуться одного місця проживання, а не "кочівники", що з легкістю змінюють одну країну на іншу.

Нагадаємо, в Україні закінчились гроші на виплати за важливою державною програмою єВідновлення, за якою громадянам фінансують відновлення зруйнованого житла.

Головне