Курс долара в листопаді коливатиметься в діапазоні 37,6 – 38,2 гривні за долар. Такий прогноз зробила директор департаменту казначейських операцій "Юнекс Банку" Ганна Золотько.
Експерт назвала фактори, які цього місяця стануть визначальними в курсоутворенні.
По-перше, це тактика НБУ щодо реалізації режиму "керованої гнучкості". Дрібні курсові зміни на міжбанку є результатом потужних валютних інтервенцій, і Золотько припускає, що в листопаді на ринку цілком можливі помітніші курсові коливання, але кардинально курс ні підніматися, ні опускатися не буде.
Курс безпосередньо залежатиме від діяльності НБУ та того, який обсяг "свободи" буде на валютному ринку.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Факторами, що впливають на курс долара, також є зростання експортного потенціалу зерна та інших товарів, обсяги і системність макрофінансової допомоги, події на фронті, і в цілому психологічна стійкість суспільства.
На безготівковому ринку курс долара в листопаді триматиметься в межах 37 грн/дол. і 38,5-38,8 грн/євро, вважає експерт.
Обсяг інтервенцій НБУ знизився, у порівнянні з попереднім тижнем, до 676,6 мільйона доларів. Знизився у свою чергу і попит з боку населення на купівлю безготівкової валюти, який спостерігався протягом останнього тижня, що посилило конкуренцію серед банків.
Станом на 1 листопада, офіційний курс долара НБУ становить 36,28 грн/дол. В обмінниках долар купують у середньому по 37,67 грн, а продають по 37,78 грн. Курс купівлі та продажу в банках залишається найвигіднішим у ПриватБанку - 37 грн за долар у купівлі та 37,6 грн/дол., в продажі.
Раніше повідомлялося, що НБУ рекордно знизив облікову ставку до 16%.