Київський міжнародний інститут соціології провів дослідження. Він з'ясовував, чи українське суспільство підтримує початок переговорів з агресором. Про результати розповімо у цьому матеріалі.
57% учасників опитування заявили, що підтримують ідею початку переговорів із Росією для припинення війни. Цікаво, що це практично повторює результат соцопитування у травні 2022 року, коли за контакти з Кремлем для встановлення миру висловились 59% респондентів.
Проте українці, які виступили за початок переговорів, мають низку вимог до країни-агресора. Вважають, що діалог можна вести лише з позиції кордонів 1991 року, 60% осіб. 77% не готові відкривати переговори за умов збереження територіального становища, що склалося на фронті.
75% респондентів не готові обговорювати невступ України до НАТО, 76% – невступ до Європейського Союзу.
У травні 2022 року лише 7% українців вірили, що війна може тривати довше за один рік. Нині ж 43% заявили, що рік – мінімальний термін, який ще вестимуться бойові дії. Понад половина опитаних заявила, що війна триватиме навіть довше.
Соціологи зазначають, що у травні 2023 року розпочалася тенденція до збільшення кількості громадян, готових на територіальні поступки. До цього часу соцопитування стабільно показували трохи більш як 10% тих, хто згоден віддати Росії частину територій. Від 82% до 87% учасників опитування категорично відкидали таку можливість.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Україні соціологи з'ясовували ступінь довіри громадян до тих чи інших джерел інформації. Виявилося, що лідером є соціальні мережі, а довіра до телебачення неухильно знижується.