Today.ua

Названо кількість штрафів, які ТЦК можуть виписати ухилянтам від мобілізації

Президент Володимир Зеленський підписав 16 травня новий закон про мобілізацію. Тепер на громадян, які уникають воєнного призову, чекають великі штрафи. Адвокат Лариса Кісь вважає, що одним штрафом Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) навряд чи обмежаться.

Після сплати штрафу – у військкомат

18 липня закінчується 60-денний термін, який держава надала громадянам для оновлення військово-облікових даних. Після цього розпочнеться розсилка повісток та репресії щодо тих, хто їх проігнорує.

Як повідомила адвокат юридичної консалтингової компанії "Де-Юре" Лариса Кісь, те, що громадянин сплатив накладений на нього штраф, не звільняє його від необхідності з'явитися у військкомат за повісткою.

"Будь-яка наступна повістка і неявка в цю дату буде новим порушенням", - заявила юрист.

Скільки разів можуть штрафувати громадян

За словами Лариси Кісь, закон не містить обмежень щодо накладення штрафу на громадян. І хоча Конституція України забороняє двічі карати за одне правопорушення, військкомати вважатимуть кожне наступне ігнорування повістки новим порушенням закону і знову виписуватимуть штраф.

"Теоретично, з урахуванням часу “проходження” найбільш довготривалої процедури – направлення повістки поштою – штрафи можуть з’являтися умовно кожні два місяці", - припускає Лариса Кісь.

При максимальному розмірі штрафу для ухилянтів у розмірі 25,5 тисячі гривень нескладно порахувати, що може набігти сума в 153 тисячі гривень. Вона непіднімна для більшості українців і таким чином держава розраховує змусити їх таки з'явитися за повісткою.

Законодавче обґрунтування

Раніше ми посилалися на адвоката Руслана Бабенко, який припустив, що відсіченням для накладення нового штрафу може стати продовження воєнного стану президентом. Це відбувається кожні три місяці. Оскільки одночасно з цим продовжується військовий призов, у ТЦК та СП з'являться умовні підстави для того, щоб вважати повторну неявку до військкомату новим правопорушенням.

"І байдуже, чи отримав чоловік "вимогу" фізично, вона вважатиметься врученою навіть після того, як представник пошти поставить відмітку про неможливість доставлення "вимоги" адресанту", - розповів адвокат Руслан Бабенко.

Таким чином, за рік військовозобов'язаного громадянина можуть оштрафувати чотири рази. За максимальної суми штрафу це також складе чималу суму 102 тисячі гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ