Система “Оберіг“ допомагає шукати ухилянтів через їхніх роботодавців

Автор: Корнєєв Ігор

Завдяки можливості отримати інформацію про громадянина з різних реєстрів співробітникам ТЦК стало простіше шукати ухилянтів від мобілізації. Зокрема їм допомагає в цьому інформація про платників податків.

Система “Оберіг“ допомагає шукати ухилянтів через їхніх роботодавців - today.ua

Заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК та СП Солом'янського району Києва Павло Литвин розповів, що дані про платників податків, які з'явилися у системі "Оберіг", дозволяють бачити, де працевлаштований військовозобов'язаний.

Отримавши цю інформацію, працівники ТЦК звертаються до роботодавця, щоб через нього забезпечити явку громадянина до військкомату.

"Паперовий облік військовозобов’язаних мав суттєву ваду: людина формально перебувала на обліку, а реально ТЦК не знало, де її шукати. Начебто маємо десятки тисяч військовозобов’язаних, а поповнити армію ніким. Спробуй, вручи повістку, якщо людина не відчиняє тобі двері…", – заявив Павло Литвин.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Заяви про цілодобову роботу ТЦК він назвав популізмом. За словами Литвина, для цього їм необхідно було б мати вдвічі більші штати працівників. До того ж, за словами військкома, це не має сенсу, адже у комендантську годину військовозобов'язаний не може прибути до ТЦК та СП, уникнувши штрафу.

Фактично, відділи ТЦК та СП працюють у режимі 24/7, але послуги надають лише у робочий час. Він зазначив, що військовослужбовці справді перебувають на службі постійно, але у військкоматах працюють і цивільні особи, а їхній робочий день нормований вісьма годинами з перервою на обід.

Система “Оберіг“ допомагає шукати ухилянтів через їхніх роботодавців

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Павло Литвин повідомив, що з моменту набрання чинності законом про мобілізацію до ТЦК та СП Солом'янського району звернулися близько 400 військовозобов'язаних.

Нагадаємо, ТЦК передали до Нацполіції дані про 94,5 тисячі чоловіків, які уникають відвідування військкоматів.