Швеція оголосила про пакет військової допомоги Україні на 6 млрд євро

Автор: Корнєєв Ігор

Уряд Швеції оголосив про новий великий пакет допомоги Україні. Наша країна отримає понад 6 млрд євро протягом трьох років.

Швеція оголосила про пакет військової допомоги Україні на 6 млрд євро - today.ua

Йдеться про рамкову програму військової підтримки України. На неї шведський уряд виділив 75 млрд крон, що у перерахунку на європейську валюту становить понад 6 млрд євро.

Зазначається, що кошти виділятимуться у рівних частках у період із 2024 до 2026 року.

Таким чином, загальна сума, яку Швеція виділила Україні з початку повномасштабної агресії Росії, перевищила 100 млрд шведських крон. Це майже 10 млрд євро.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

В уряді Швеції зазначили, що Стокгольм підтримуватиме Україну стільки, скільки це буде потрібно. Йдеться як про надання ЗСУ озброєнь та боєприпасів, так і про фінансування закупівель необхідної для наших захисників військової продукції.

Нагадаємо, Швеція нещодавно вступила до НАТО і в країні зараз триває активна та дорога кампанія з переозброєння. Проте в уряді зазначили, що військова допомога Україні ніяк не вплине на реалізацію внутрішніх програм.

Швеція оголосила про пакет військової допомоги Україні на 6 млрд євро

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також нагадаємо, що Швеція є одним із найпослідовніших союзників України. Стокгольм приєднався до чеської ініціативи щодо закупівлі снарядів для ЗСУ. Складною зимою 2022-23 років Швеція виділяла Україні 133,5 млн доларів на відновлення енергетики.

У лютому цього року наші скандинавські партнери передали Україні 10 десантно-штурмових катерів класу Stridsbåt 90. Раніше того ж місяця Швеція оголосила, що поставить нашим захисникам БМП CV90. Джерела повідомляли, що йшлося про 50 бойових машин.