Шольц не дав Путіну завдати ядерного удару по Україні

Автор: Марченко Любов

Наприкінці 2022 року Росія, як ніколи, була близька до того, щоб завдати ядерний удар по Україні. Кажуть, що саме тоді німецький канцлер Олаф Шольц відіграв неабияку роль у міжнародній політиці. Він запобіг застосуванню Путіним ядерної зброї.

Шольц не дав Путіну завдати ядерного удару по Україні  - today.ua

Про це пише Фокус, посилаючись на публікацію у Bild.

Про роль Шольца розповів лідер парламентської фракції СДПН Рольф Мютценіх. Він каже, що саме німецький канцлер переконав лідера Китаю Сі Цзіньпіна вплинути на російського диктатора.

Наприкінці 2022, коли після десяти місяців кровопролитної війни Путін усвідомив повний провал свого плану миттєвого захоплення України, він був готовий до того, щоби застосувати в Україні тактичну ядерну зброю. Тоді в листопаді 2022, перебуваючи з візитом у Китаї, Шольц попросив китайського лідера вплинути на Путіна у цьому питанні.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

"Я попросив президента Сі в Пекіні вплинути на Росію", - розповідає сам Шольц.

Звісно, що сам він, зважаючи на холодні теперішні стосунки між Німеччиною та РФ, навряд чи зміг би в чомусь переконати російського диктатора. Однак його посередницька роль виявилась не менш важливою.

Шольц не дав Путіну завдати ядерного удару по Україні

Втім, є й немало критиків такої ролі Шольца у запобіганні ядерній війні. Зокрема, експерт із питань оборони ХДС Родеріх Кізеветтер вважає, що ні про яку вирішальну роль Шольца  не може бути й мови.  

Не згоден з ним військовий експерт із Мюнхенського університету бундесверу Карло Масала. Він вважає, що тоді, звісно, зіграли свою роль застереження, з якими США виступили на адресу Москви.

Але з іншого боку, дуже важливо було долучити до цих застережень, які пролунали від західного світу, ще й голоси впливових країн зі сходу. Шольцу вдалося переконати Китай та Індію підписати декларацію про незастосування ядерної зброї загалом і конкретно до України. Тож роль німецького канцлера недооцінювати не варто.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Але в будь-якому разі Шольц не запобіг ядерній війні, оскільки не було жодних ознак того, що ядерний удар узагалі неминучий", – підсумував експерт.

Нагадаємо, Олаф Шольц пообіцяв передати Україні у 2024 році допомогу на мільярди євро, однак дати ракети Тaurus він відмовляється.