Шмигаль назвав умову повернення до графіків відключень світла

Автор: Корнєєв Ігор

В Україні останніми днями вдається уникати відключень світла для побутових споживачів. Однак, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, графіки обмежень енергопостачання можуть бути повернені будь-якої миті.

Шмигаль назвав умову повернення до графіків відключень світла - today.ua

Під час засідання Кабміну глава уряду зазначив, що ситуація в українській енергетиці залишається однією з пріоритетних проблем. За його словами, зараз низка факторів дозволила припинити обмеження енергопостачання для побутових споживачів.

"Завдяки сонячній генерації, а також виходу з ремонту двох енергоблоків АЕС вже кілька днів планові вимкнення споживачів не застосовуються. Але це не скасовує потребу системно заощаджувати електроенергію", - зазначив Денис Шмигаль.

Він нагадав, що влітку споживання електрики зросте, а на ремонт буде виведено інші блоки українських атомних електростанцій. Це, за словами прем'єра, може призвести до поновлення відключень світла. Проте уряд та енергетики працюють над відновленням  енергооб'єктів.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Нагадаємо, Кабінет міністрів України виділив півтора мільярда гривень на відновлення Трипільської ТЕС у Київській області та Зміївської ТЕС у Харківській області. Повідомляючи це, Денис Шмигаль не уточнив, чи вдасться відновити станції до початку опалювального сезону.

Також прем’єр-міністр заявив, що уряд працює над децентралізацією української енергосистеми. Це, за його словами, зробить її стійкішою до російських ракетних атак.

Шмигаль назвав умову повернення до графіків відключень світла

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, іноземні партнери створили Фонд підтримки енергетики України, у якому вже зібрано сотні мільйонів євро. 19 квітня Великобританія оголосила про виділення 150 млн фунтів стерлінгів на відновлення української енергосистеми. Пізніше Лондон повідомив про відрахування до Фонду ще 20 млн фунтів.

При Кабміні раніше було створено Штаб для координації робіт з подолання наслідків російського енергетичного терору та підготовки до зими.