Шкільні побори в Україні давно нікого не дивують. В Офісі Омбудсмена України Дмитра Лубинця повідомили, на що дозволено збирати гроші з батьків учнів.
У вересні в українських школах відновлюється навчальний процес, а разом із ним і збір коштів на ті чи інші потреби. Серед них матеріали на навчання, ремонт класу, миючі засоби, подарунки вчителям тощо. Багато батьків виступають проти фінансових вливань.
В Офісі Омбудсмена України повідомили, на що з учасників навчального процесу заборонено збирати гроші. Адміністрація повинна оголошувати на своїх сайтах кошторис про публічні надходження грошей на рахунок та надавати фінансовий звіт.
Порушення вимог законодавства передбачає адміністративну, дисциплінарну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Куди звертатися у разі порушення прав
Вимагання має бути покаране. Потрібно:
- Написати заяву у двох примірниках на ім'я шкільного директора про примусовий збір коштів. Залишити один екземпляр у канцелярії закладу.
- Проконтролювати, щоб на вашому примірнику заяви поставили позначку із вхідним номером. Письмова відповідь має прийти протягом 30 днів.
Якщо шкільна адміністрація не відреагувала, потрібно звернутися в управління або департамент освіти. Якщо звернення не принесли результату, слід написати заяву про вимагання поліції.
Які оплати у школах дозволено
Батьки можуть здавати гроші до школи за платні послуги. Їхній перелік складено відповідно до законодавства. З ним можна ознайомитись за посиланням.
До дозволених джерел фінансування також відносять благодійні внески. Батьки можуть лише на добровільних засадах перераховувати кошти на спеціальний розрахунковий рахунок.
Раніше стало відомо, що в українських школах вирішили не ставити оцінок із деяких предметів.