Today.ua

СБУ вимагає від Telegram, Facebook та Google відкрити представництва в Україні

Telegram в Україні таки не заблокують. Влада продовжує консультації з керівництвом месенджера, щоб вони відкрили представництво в нашій країні.

Щодо необхідності обмежити роботу Telegram в Україні останнім часом висловлювалися і депутати Верховної Ради, і навіть голова ГУР Міноборони Кирило Буданов. У месенджері вбачають загрозу національній безпеці.

Начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк пояснив, яку саме загрозу Україні несе ця платформа. За його словами, росіяни створюють телеграм-канали, замасковані під українські, щоб просувати свої наративи та сіяти паніку у мізках наших співвітчизників.

"Дійсно, Telegram активно використовується в дезінформаційних кампаніях Російської Федерації. Є низка вже створених і постійно додаються нові під виглядом українських, які нібито знаються на внутрішній ситуації у провладних кабінетах. Але насправді ці канали є російськими, через них спеціально запускається дезінформація, щоб впливати на наших людей", - заявив Ілля Вітюк.

Він висловив сумнів щодо можливості заблокувати Telegram в Україні, оскільки громадяни легко зможуть обходити це обмеження за допомогою VPN.

Вітюк розповів, що СБУ подала ініціативу, яка передбачає відкриття представництв вищезгаданих компаній у нашій країні. У цьому випадку вони діятимуть у рамках української юрисдикції й силовим органам простіше буде добиватися від них рішень, які йдуть на користь безпеці України.

"На жаль, є проблема. Жодна з них – ні Telegram, ні Facebook або Meta, ні Google офіційно не представлені в Україні, не мають юридичної особи. Вони не зобов’язані виконувати наші запити, вимоги, навіть рішення суду їх не стосуються, тому що юридично вони не перебувають на нашій території. Ми працюємо над вирішенням цього питання", - розповів представник СБУ.

Також Вітюк вважає, що згодом дані компанії мають створити спеціальні сервери на території України, щоб весь контент українського сегмента знаходився під юрисдикцією місцевих судів.

Нагадаємо, наприкінці березня у парламенті було зареєстровано законопроєкт про обмеження доступу до деяких каналів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ